אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון: וריפון סוגרת את מחלקת פיתוח החומרה בישראל ומפטרת 20 עובדים צילום: קובי קנטור

פרסום ראשון: וריפון סוגרת את מחלקת פיתוח החומרה בישראל ומפטרת 20 עובדים

מנגד מתכוונת חברת הקופות האלקטרוניות להגדיל את מחלקת פיתוח התוכנה שלה בארץ. "נעניק תנאים טובים למפוטרים", אומר הנשיא ל"כלכליסט"

17.01.2012, 15:21 | מאיר אורבך
חברת הקופות האלקטרוניות וריפון סוגרת את מחלקת פיתוח החומרה שלה בישראל ומפטרת כ-20 עובדים - כך נודע ל"כלכליסט". הפיטורים הם כחלק ממהלך כולל של ארגון מחדש של מחלקת פיתוח החומרה בחברת וריפון העולמית, בעקבות רכישת שתי חברות ענק - פוינט וגלובל ביי - בסכום כולל של 1.6 מיליארד דולר.

"אנחנו מצמצמים את מחלקת פיתוח החומרה שלנו בישראל ומתכוונים להגדיל באופן משמעותי את מחלקת פיתוח התוכנה שלנו המונה כ-100 אנשים בארץ", אומר לייזי ינאי, נשיא וריפון ישראל. "מהלך הפיטורים יתחיל מחודש פברואר הקרוב ויימשך עד לחודש אוקטובר, כאשר לעובדים שיישארו לאחר מכן אנחנו נעניק מענקי הישארות מיוחדים".

ינאי הבהיר כי "אנחנו מתכוונים להעניק לעובדים המפוטרים תנאים טובים ואפשרות לפדות את כל האופציות שעומדות לרשותם. אף על פי שהאוכלוסיה שמפוטרת היא אוכלוסיה חזקה, שאני מעריך שלא תתקשה למצא עבודה, יש לנו כוונה להעניק לה ליווי מלא בכל תהליך הפיטורין ולסייע להם בכל דרך שתידרש".

הוא הוסיף כי המהלך נובע מהרצון לבצע "מיקוד של מחלקת המחקר והפיתוח שלנו, כך שבכל מקום תהיה ההתמחות המתאימה ביותר. בישראל יש לנו פעילות פיתוח גדולה מאוד בתחום התוכנה, הן בתוכנה הארגונית והן בטכנולוגיות חדשות שאנחנו מפתחים",.

וריפון מעסיקה בישראל כיום כ-400 עובדים המתמקדים בפיתוח, תמיכה וייצור. בעולם מעסיקה החברה כ-3,500 עובדים. לפני שנתיים וחצי פיטרה החברה כ-200 איש שעסקו בייצור.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ניהול כושל , טעות טיפוסית
מנכל"ים זמניים חושבים זמנית, סגירת מרכזי פיתוח חומרה והפסקת ייצור בישראל תפגע במדינה לטווח בינוני וארוך, תוכנה כשלעצמה אינה מקור פרנסה יציב, אנשי תוכנה מוכשרים ניתן להשיג בזול במזרח ואי יכולת ייצור (מוצרים תכלס) מעמידה את ישראל והחברה כולה במצב של חוסר חסינות בפני משברים ... בארץ חושבים קצר, כסף מיידי , מנכל"ים זמניים שרוצים להתעשר הרבה ומהר ללא כל ראיה מעבר לטווח העושר ! עצוב, זה לא היה כך בעבר!
גיל , צפון  |  25.03.12
לכל התגובות