אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - פרשת הדג המסריח: יצרניות הטונה נגד אוריאל לין

בלעדי ל"כלכליסט" - פרשת הדג המסריח: יצרניות הטונה נגד אוריאל לין

סטרקיסט, ויליגר, פילטונה, שימורי המרכז ופרי הגליל מתכוונות להגיש תביעת לשון הרע על סך 1.5 מיליון שקל נגד נשיא איגוד לשכות המסחר, אשר פרסם לטענתן כתבות דיבתיות על שוק מוצרי הטונה

17.01.2012, 17:38 | טל ליטמן

חמש יצרניות הטונה סטרקיסט, ויליגר, פילטונה, שימורי המרכז ופרי הגליל מתכוונות להגיש מחר (ג') לבית המשפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע על סך 1.5 מיליון שקל נגד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר - כך עולה מכתב התביעה שהגיע לידי ל"כלכליסט".

בכתב התביעה נטען כי לין פרסם בשבועיים האחרונים כתבות דיבתיות בעיתונים ואתרי אינטרנט שונים שכללו תארי גנאי נגד היצרניות. לטענתן, מועד פרסום סדרת הכתבות תוזמן לערב כינוס ועדת קדמי, אשר כינוסה נועד לדון במכס הייבוא על מוצרי הטונה. לטענתן, מטרת הכתבה הייתה להשפיע בדרך עקיפה ופסולה על החלטות הוועדה ובכך לפגוע אנושות בפרנסתם של היצרניות.

כן נטען כי לין ייחס ליצרניות כוונות שליליות שונות ומשונות, תוך שהוא מלווה את הכתבות בנתונים אודות קיומו, כביכול, של כשל שוק בשוק מוצרי הטונה בישראל. לטענת היצרניות, נתונים אלו נסמכו ונתמכו בנתונים מספריים מומצאים מן הארץ ומן העולם כולו בקשר למרכיב המכס המוטל על המוצרים ותיאור עובדות בקשר לארצות הייבוא ומחירם הצפוי של מוצרי הטונה לאחר הורדת המכס. במסגרת התביעה, היצרניות דורשות כי לין יפרסם התנצלות בכלי התקשורת בהם דבריו התפרסמו.

מאוריאל לין נמסר בתגובה: "מדובר בתביעה על פרסום מאמר. לא היה בכך אפילו שמץ של הוצאת דיבה. מעבר לכך, עצם הפרסום על הגשת התביעה לא ראוי בתגובה.

הנושא יטופל בהמשך על פי הנהלים המקובלים במערכת המשפט בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות