אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות: "תעבורה מציגה שיעורי רווחיות גבוהים מהמתחרות בשל מעמדה" צילום: כפיר סיון/ישראל סאן

מעלות: "תעבורה מציגה שיעורי רווחיות גבוהים מהמתחרות בשל מעמדה"

חברת הדירוג העניקה לתעבורה דירוג של +A על האג"ח עם תחזית דירוג יציבה. מעלות ציינה כי מצב הנזילות של החברה פחות ממספק

18.01.2012, 17:08 | מישל אודי

חברת הדירוג S&P מעלות הודיעה היום (ד') כי החליטה להותיר את דירוג החוב של קבוצת תעבורה ברמה של +A. תחזית הדירוג נותרה יציבה. 

החברה, ששולטת בשוק המלט ועוסקת בשינוע, יבוא משאיות DAF ואיסוזו ואף ב-60% משוק מסופי המטען בנתב"ג (באמצעות ממן) רושמת, על פי מעלות, "שיעורי רווחיות גבוהים ביחס לחברות אחרות הפועלות בענפי הפעילות שלה. אלו משקפים בעיר את מעמדה התחרותי הגבוה".

האנליסטים של מעלות מעריכים כי החברה, שמרבית פעילותה בישראל, תיפגע מההאטה הצפויה במשק הישראלי בשנה הקרובה. עם זאת הם מציינים כי למרות ציפיות החברה להגדיל את ההשקעות בתחום התשתיות החברה תשמור על רמות המינוף שלה.

כמו-כן הם מציינים כי נזילות החברה "פחות ממספקת" בשל ההישענות על קווי אשראי שתוקפם לשנה בלבד. מנגד אומרים שם כי "על אף ציפיותינו לפגיעה בביצועים הכספיים כתוצאה ממצב הכלכלה, לנוכח רמת המזומן ורמת הנגישות הגבוהה של החברה למערכת הבנקאית, איננו צופים בעיות נזילות בשנה הקרובה".

הם מזהירים את החברה כי חלוקה אגרסיבית של דיבידנדים והגדלת החוב למרות האטה בפעילות העסקית עלולה להוביל להורדת דירוג.

תעבורה רשמה ב-2010 הכנסות בהיקף של 1.1 מיליארד שקל ורשמה רווח תפעולי של 68 מיליון שקל. ב-2009 עמד הרווח התפעולי על 123 מיליון שקל. החברה מוחזקת בחלוקה שווה בין קבוצת לבנת בראשות אברהם "בונדי" לבנת לכלל תעשיות (באמצעות חברת נשר). קבוצת אי.די.בי (בה מחזיק לבנת כ-13%) מנהלת מו"מ עם קרן ויולה ומגדל לרכישת השליטה בכלל תעשיות, זאת אחרי שהמו"מ בין לבנת לאי.די.בי נכשל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות