אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: המחוקקים נכנעו למחאה ברשת - הקפיאו הצעות חוק נגד פיראטיות צילום: shutterstock

ארה"ב: המחוקקים נכנעו למחאה ברשת - הקפיאו הצעות חוק נגד פיראטיות

אחרי שגוגל וויקיפדיה החשיכו אתריהם, ביטל הסנאט הצבעה על חוק ההגנה על הקניין הרוחני ובית הנבחרים דחה דיונים בהצעת החוק לעצירת פיראטיות ברשת

20.01.2012, 19:41 | סוכנויות הידיעות
הסנאט ומנהיגי בית הנבחרים בארה"ב הקפיאו הצעת חוק נגד פיראטיות שהובילו אנשים בהוליווד, זאת לאחר שמחאה עולמית באינטרנט על ידי גוגל ואתר וויקיפדיה השבוע פגעה בתמיכה בחוקים בקונגרס.

הפרק האחרון? אתר ההורדות הגדול בעולם הוסר מהרשת אתר שיתוף הקבצים Megaupload הציע סרטים, סדרות, שירים וקבצים נוספים. ה-FBI הסיר את האתר ועצר ארבעה ממפעיליו, שלצד שלושה עובדים נוספים מואשמים בהפרת חוקים נגד פיראטיות ובגרימת נזק בהיקף של יותר מחצי מיליארד דולר עומר כביר ודור צח, 31 תגובותלכתבה המלאה

מנהיג הרוב בסנאט, הארי ריד, ביטל היום הצבעה פרוצדוראלית שנקבעה ב-24 בינואר על הצעת החוק של הסנאט, חוק ההגנה על קניין רוחני, בעוד שיו"ר ועדת המשפט של בית הנבחרים, למאר סמית', אמר שהוועדה תדחה את הדיונים בהצעת החוק לעצירת פיראטיות באינטרנט.

"אין סיבה לכך שנושאים לגיטימיים שהועלו בקשר לחוקים אלו על ידי רבים לא ייפתרו", אמר ריד בהודעה על ביטול ההצבעה. ריד אמר כי הוא "אופטימי לגבי כך שניתן להגיע לפשרה בשבועות הקרובים".

תעשיות הסרטים והמוזיקה בארה"ב ומשרד המסחר האמריקאי, תומכים בהצעות החוק כדרך להילחם במכירות של תכנים פיראטיים על ידי אתרים ממדינות אחרות. חברות אינטרנט טוענות כי הצעות החוק יפגעו בחופש הביטוי, יפריעו לארכיטקטורת הרשת ויפגעו ביכולתן להציג חידושים.

יותר מ-7 מיליון חתימות

 

לפי הצעות החוק נגד פיראטיות, משרד המשפטים האמריקאי ינסה להטיל צווים אשר יכריחו ספקי אינטרנט, מנועי חיפוש, מפעילי תשלומים באינטרנט ורשתות פרסום באינטרנט לחסום או להפסיק לשתף פעולה עם אתרים מחוץ לארה"ב שקשורים בפיראטיות. הצעות החוק יאפשרו לבעלי זכויות יוצרים לבקש צווים שיכריחו אתרי תשלום וחברות פרסום להפסיק את שיתוף הפעולה עם אתרים כאלו.

גוגל, וויקיפדיה ואתרים נוספים מחו נגד החוק באמצעות החשכת אתריהם לפני יומיים. אתמול הודיעה גוגל כי אספה יותר מ-7 מיליון חתימות על עצומה בארה"ב שקוראת לקונגרס לדחות את הצעות החוק. וויקיפדיה, אשר הפסיקה את פעילות האתר שלה בשפה האנגלית ל-24 שעות כמחאה על הצעות החוק, הודיעה כי יותר מ-162 מיליון בני אדם ראו את החשכת האתר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות