אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיטי: ארה"ב ומדינות אירופה יספגו הורדות דירוג חוב בשנים הקרובות צילום: בלומברג

סיטי: ארה"ב ומדינות אירופה יספגו הורדות דירוג חוב בשנים הקרובות

לפי דו"ח של סיטיגרופ ארה"ב היא בראש הרשימה להורדת דירוג אפשרית עקב הסכסוכים הפוליטיים. באירופה, אפילו גרמניה, אשר נחשבת לכלכלה הבטוחה ביבשת, עשויה להתמודד עם הורדת דירוג

20.01.2012, 22:54 | סוכנויות הידיעות
שורה של הורדות דירוג אשראי למדינות בחודשים האחרונים עשויה להיות רק ההתחלה. ארה"ב, מדינות באירופה – ביניהן אפילו גרמניה – עשויות לספוג הורדות דירוג נוספות במהלך שלוש השנים הקרובות, כך לפי ניתוח של סיטיגרופ.

ארה"ב, למעשה, היא בראש הרשימה להורדת דירוג אפשרית מכיוון שבעיות החוב והגירעון התקציבי שלה לא צפויות להיפתר בעקבות הסכסוכים הפוליטיים בוושינגטון, כך לפי המחקר של סיטיגרופ.

כמה מהמועמדות הטבעיות ברשימה של סיטי להורדות דירוג הם מדינות הפריפריה האירופאיות, כמו יוון וספרד.

אבל אפילו הכלכלה הגדולה ביותר בגוש היורו, גרמניה, אשר נחשבת לכלכלה הבטוחה ביותר ביבשת, עשויה להתמודד עם הורדת דירוג עקב החמרה במשבר החוב והתפשטות המיתון הכלכלי באיחוד האירופי.

"אנחנו מצפים שורה של הורדות דירוג נוספות לחוב ממשלתי של כלכלות מפותחות, ואיננו צופים העלאות דירוג", כתבו אנליסטים מסיטי, מייקל שונדרג ומארק צ'ופילד.

זה כולל את החוב האמריקאי, אשר S&P הורידה את דירוגו באוגוסט בצעד שגרם לירידה של יותר מ-600 נקודות ביום אחד במדד דאו ג'ונס.

"כישלון בהגעה להסכמה על הארכת ההקלות במס ההכנסה למשך שנה והגדלת זמן הזכאות לדמי אבטלה בדצמבר יגבירו את החששות שהפילוג האידיאולוגי בקונגרס ימנע התקדמות לצמצום הגירעון בזמן הקרוב", כתבו בסיטי. "תחזיות לטווח ארוך מראות כי רמות החוב הלאומי יצמחו ועלויות שירותי הבריאות וההוצאות על קצבאות יעלו", נכתב.

בסיטי השאירו את תחזיתם לגבי החוב האמריקאי ללא שינוי אך צופים הורדות דירוג במהלך השנתיים עד שלוש שנים הבאות.

במהלך החצי השנה הקרובה בסיטי צופים כי מודי'ס תוריד את דירוג החוב של איטליה, ספרד, פורטוגל, ויוון. בנוסף צרפת ואוסטריה עשויות לספוג תחזיות דירוג שליליות בעת שיוון תיכנס לחדלות פירעון מסוג כלשהו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות