אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": אוריגו במו"מ להעמדת הלוואה של 100 מיליון שקל למי עדן

בלעדי ל"כלכליסט": אוריגו במו"מ להעמדת הלוואה של 100 מיליון שקל למי עדן

קרן המנוף צפויה להעמיד את מחצית מההלוואה למי עדן לתקופה של חמש שנים, ופירעונה יחל מהשנה השנייה בריבית של 8.1%. המחצית השנייה של ההלוואה תשמש כקו אשראי עבור החברה־הבת, עדן הולנד, שמניותיה ישועבדו לטובת אוריגו

22.01.2012, 07:06 | גולן חזני

קרן המנוף אוריגו מנהלת מגעים מתקדמים להעמדת הלוואה של 100 מיליון שקל לחברת מי עדן. ל"כלכליסט" נודע כי 50 מיליון שקל מתוך ההלוואה יועברו באופן מיידי והמחצית הנוספת תינתן כקו אשראי לחברה־הבת עדן הולנד. תמורת ההלוואה תשעבד מי עדן לטובת אוריגו את כל מניות עדן הולנד (100%), שההלוואה מיועדת עבורה.

עדן הולנד מרכזת את פעילות מי עדן הכוללת שיווק מים בבקבוקים, בכדים ומסנני מים ב־17 מדינות בחו"ל.

באוגוסט האחרון יצאה השותפה המרכזית של מי עדן בעדן הולנד מהאחזקה בה, כשמכרה את אחזקותיה (17.5%) לבעלי השליטה במי עדן תמורת כ־4.5 מיליון דולר — בעסקה ששיקפה לחברה שווי של כ־25.8 מיליון דולר. במסגרת העסקה רכשו רוני ויהודה נפתלי 5.8% ממניות החברה ההולנדית, מנכ"ל החברה רענן זילברמן רכש 1.5% מהמניות, וקבוצה של קרנות השקעה רכשה את יתרת המניות (11.2%).

ההלוואה של אוריגו למי עדן תועמד לתקופה של חמש שנים, ופירעונה יחל מהשנה השנייה בריבית של 8.1% (עם הצמדה למדד). אוריגו תקבל גם דמי ניהול שנתיים בשיעור של 1.5% עבור ההלוואה. את קו האשראי תוכל מי עדן לנצל בתנאי שכל פעולה לשמו ינוצל תהיה בהיקף של 10 מיליון שקל לפחות ותוך שנה ממועד חתימת ההסכם.

מי עדן עוסקת בחודשים האחרונים בניסיונות לשפר את תנאי האשראי ולהפחית את הוצאות המימון. לפני כחודשיים הודיעה עדן ספרינגס, החברה־האם של מי עדן, על השלמת גיוס מסגרת אשראי עבור פעילות הקבוצה בסך של 150 מיליון יורו לחמש שנים.

מי עדן היא המותג השיווקי של חברת מעיינות עדן, שעוסקת בהפקה ובשיווק של מים מינרלים טבעיים בכדים ובבקבוקים. החברה משווקת גם מכונות קפה, קפסולות קפה ומדיחי כוסות משרדיים באמצעות החברה־הבת פאוזה.

קרן המנוף אוריגו, בניהולם של גבי טרבלסי, גיא ועדיה ודייב גל, עלתה לכותרות לאחרונה בעקבות הלוואת ביניים של 30 מיליון שקל שהעניקה לערוץ 10 בערבות אישית של יוסי מימן, מבעלי השליטה בערוץ ובריבית של 9.4%. בשלושת הרבעונים הראשונים של 2011, ועל רקע ההרעה בשווקים — שהובילה לירידות שערים בבורסות ולהרעה בתוצאות כלל קרנות המנוף — רשמה אוריגו קיטון של 21% ברווחיה, שהסתכמו בכ־12.4 מיליון שקל (לעומת רווח של כ־15.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב־2010).

אוריגו גייסה לפני כשנתיים 1.25 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות