אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדרת נשים א־לה שינטו ביפן: פסטיבל על טהרת הגברים

הדרת נשים א־לה שינטו ביפן: פסטיבל על טהרת הגברים

בארץ השמש העולה חוגגים את החורף בפסטיבל Hadaka Matsuri בעירום כמעט מלא ובהתפלשות חסרת היגיון בבוץ ובשלג

22.01.2012, 10:39 | רועי קורן

"הכל שם אחרת", סיפר חבר ילדות שלי שחזר לפני כמה שנים משהות ארוכה ביפן. "גם אם תגור שם כל חייך, לנצח תהיה זר ולא תבין את קודי ההתנהגות של היפנים".

כמעט שנתיים המדור הזה מנצח על סטיות שונות ומשונות ברחבי העולם, אך הוא עוד טרם ביקר ביפן - המדינה שהביאה את הסגפנות לדרגה של אמנות ומקיימת זה מאות רבות בשנים הדרת נשים הלכה למעשה, בלי להסתמך על רבנים הזויים ופסקי הלכה חשוכים. ואם בהדרת נשים עסקינן, קשה להתעלם מהפסטיבל שכולו על טהרת הגבריות המתפרצת, כזה שיכול להתקיים רק ביפן.

האירוע המדובר נושא את השם Hadaka Matsuri, בעברית זה פשוט "פסטיבל עירום". לא להיבהל, לא מדובר בהתערטלות עד הסוף, אלא בכמעט. אלפי הגברים שיגיעו ביום הקר ביותר בפברואר (איך הם יודעים מתי זה, לאלוהי השינטו פתרונים) לעיר Saidaiji יחסכו מכם את ההתבוננות במבושיהם.

כטוב לבם בסאקי, הם יעשו לכולנו טובה ויכסו את האזורים המוצנעים שלהם ברצועת בד סטייל חוטיני. כך, כשהם מבוסמים היטב, יתחיל האירוע במצעד מלא און וטסטוסטרון יפני ברחובות העיר. עם עליית חום הגוף, בשילוב עם הטמפרטורה המקפיאה, תוכלו להבחין באדים העולים מגופם. או אז, אנשים טובים באמצע הדרך יגדילו את השמחה וישפכו על הצועדים והרצים מי קרח, כדי לטהר את גופם.

אם תתפסו אותם במצב רוח טוב, ולא יותר מדי שיכורים, הם ייאותו להסביר לכם שהכל נעשה בשם דת השינטו. הם יספרו שעל פי המסורת הגבר העירום סופח אליו את חטאי הקהילה, או משהו כזה. העניין הוא שלנוכח מפגן הביזאר המתפרץ הזה, קשה להשתחרר מההרגשה שכל עניין הדת כאן הוא רק תירוץ לקרחנה וסיבה למסיבה.

חוגגי ה- Hadaka Matsuri. אנשים טובים באמצע הדרך שופכים על הצועדים מי קרח חוגגי ה- Hadaka Matsuri. אנשים טובים באמצע הדרך שופכים על הצועדים מי קרח חוגגי ה- Hadaka Matsuri. אנשים טובים באמצע הדרך שופכים על הצועדים מי קרח

אחרי המצעד יגיע תורו של אחד משיאי המסיבה. אט אט יגלוש העדר המעורטל אל מקווה המים הסמוך ויטבול במדמנה הקפואה. עוד לגימת סאקי, והטבילה תהפוך למפגן אינפנטילי של התמרחות והטחת בוץ קפוא זה בזה, תוך שאגות "!Washoi! Washoi" קולניות, לאמור: "נפלא! נפלא!". אין ספק - נפלא. אם יירד גם שלג, מה שכנראה יקרה, שמחת בית השואבה תוכפל ותשולש. בחצות הלילה בדיוק יתאספו המשתתפים במקדש המקומי, ומן התקרה ייפלו שני כפיסי עץ. המאושר שיתפוס כפיס כזה יזכה לשנה של מזל טוב והצלחה. Washoi!

המועד המדויק של האירוע המשמח הזה, שנמשך לפי מקורותינו יממה תמימה, עדיין לא פורסם. מי שבכל זאת מתעניין יכול לחפש לפי: Saidaiji Hadaka Matsuri בגוגל. תמיד ידענו שהיפנים הם משהו אחר. לא ציפינו לפחות מאנשים שבמקום להתאבד בצנעה ובאלגנטיות בקפיצה מגג של בניין מעדיפים להיפרד מהעולם תוך ריטוש הבטן בחרב. Washoi.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות