אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-IT של המפץ הגדול צילום: עמית שאבי

ה-IT של המפץ הגדול

קונסורציום COSMOS של פרופ' סטיבן הוקינג ו-Miracle של יוניברסיטי קולג' בלונדון בחרו בפתרון של SGI למחקר המפץ הגדול ופלנטות שמחוץ למערכת השמש

22.01.2012, 13:12 | כתב כלכליסט

SGI הודיעה כי קונסורציום COSMOS של סטיבן הוקינג ושל Miracle (יוניברסיטי קולג' לונדון) בחר בחברה כשותף טכנולוגי מועדף עבור מערך הזיכרון המשותף שלהם, כחלק משיתוף הפעולה Dirac לחקר האטומים.

זהו המשך של המאמץ הלאומי המבוצע על ידי הקונסורציום של פרופ' הוקינג, המבוסס על מחקריו באוניברסיטת קיימברידג'. הודעה זו מרחיבה את הקשרים ארוכי השנים בין SGI וקונסורציום קוסמוס, ותאפשר לארגונים רב-תחומיים אלה לפתור אחדים מאתגרי המחשוב המסובכים ביותר של זמננו.

שיתוף הפעולה Dirac HPC קבע כי מכונת זיכרון משותף זאת הינה אחת מעדיפויותיו הגבוהות ביותר. המימון עבור הציוד מתוכנן כחלק מהשקעה של 158 מיליון ליש"ט בתשתית מחשוב שתמומן על ידי ממשלת בריטניה.

"שיתוף הפעולה עם SGI יאפשר לחוקרים המשתמשים במחשב העל של COSMOS ברחבי בריטניה, לקדם את התוכנית השאפתנית של מחקר היקום ופלנטות מחוץ למערכת השמש", כך אמר פרופ' פול שלארד, מנהל המרכז לקוסמולוגיה תיאורטית באוניברסיטת קיימברידג'. "הגמישות והסקלאביליות של פתרון מחשוב עתיר ביצועים זה של SGI מאיץ את עבודתנו עם ניצול מערכי נתונים גדולים ומעקב אחרי סימולציות מורכבות".

מערכת SGI UV שנבחרה, תכלול 1,856 ליבות של מעבדי אינטל Xeon ו-14.8 טרה-בייט זיכרון מטמון משותף. אינטל מספקת בתצורה זאת עד 32 מעבדי-עזר MIC והמערכת תכלול את טכנולוגיה חיבוריות NUMAlink6 החדישה ביותר, כמו גם תקשורת מהירה לשימושים כלליים.

ישראל וינמן, מנהל פעילות SGI ב-TNN, מציין כי הבחירה בפלטפורמת הזיכרון המשותף של SGI קודמה על ידי הצורך של הקונסורציום להקל על החוקרים להריץ בעיות עתירות חישוב ולהאיץ את זמן קבלת הפתרונות בתחום זה המתקדם במהירות.

מחשב העל קוסמוס יהיה Shared Memory Node ברמה עולמית בתוך אתר Dirac HPC. מחשב העל ישרת את צרכי המחשוב של קוסמולוגים ואסטרופיזיקאים בבריטניה, ועם האספקה תהיה זו המערכת הגדולה מסוגה באירופה ומערכתה- SMP הראשונה בעולם המתאפשרת עם טכנולוגיית אינטל MIC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות