אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירים בבאיירן מינכן: "זה יהיה אסון אם אופ"א לא תעניש מועדונים שמבזבזים כסף" צילום: אי פי איי

בכירים בבאיירן מינכן: "זה יהיה אסון אם אופ"א לא תעניש מועדונים שמבזבזים כסף"

הקבוצה שזכתה 4 פעמים באליפות אירופה רשמה רווח בכל אחת מ-20 השנים האחרונות, ובונה על חוקי הפייר פליי הפיננסיי של אופ"א שיעינקו לה יתרון על פני קבוצות כגון צ'לסי ומנצ'סטר סיטי

22.01.2012, 15:53 | בלומברג

בכירים בבאיירן מינכן הודו שיהיה זה "אסון מוחלט" אם הגוף המנהל של הכדורגל האירופי לא יטיל סנקציות חמורות על מועדונים שמפרים את כללי ההוצאות החדשים.

הקבוצה שזכתה 4 פעמים באליפות אירופה רשמה רווח בכל אחת מ-20 השנים האחרונות, ובונה על חוקי הפייר פליי הפיננסיי של אופ"א כדי להעניש קבוצות שמוציאות מעבר לאמצעים שלהן. לדברי נשיא הקבוצה, אולי הנס, אופ"א חייבת כעת ליישם את המדיניות לאחר הדיונים הרבים שהתפתחו סביבה.

"הגיע הזמן לסכם את כל הפרטים מכיוון שהקבוצות חייבות לדעת מה צפוי להן במקרה שיפרו את הכללים, וזה חשוב ביותר", אמר בשבוע שעבר המנכ"ל קרל היינץ רומניגה, שמכהן גם כיו"ר איגוד הקבוצות האירופי, גוף שמייצג 200 קבוצות מובילות. לדבריו, "החוקים לא יכולים להישאר בשלב נמוך, מכיוון שאז הם יהיו חסרי חשיבות".

רומיניגה הוסיף, כי "אופ"א הזהירה את המועדונים כי יסתכנו בהרחקה פוטנציאלית מתחרויות הצ'מפיונס ליג והליגה האירופית אם לא יעמדו ביעדים שקובעים כי ניתן להחזיק בהפסדים מקסימליים של 45 מיליו יורו (58.1 מיליון דולר) למשך שלוש שנים, שהחלה באחד ביולי".

בשבוע הבא תפרסם אופ"א את התוצאות של ביקורת שנערכה לקבוצות אירופיות. בשנה שעברה התגלה כי יותר ממחצית מ-650 הקבוצות שנבדקו דיווחו על הפסדים, כש-28% הוציאו 12 יורו עבור כל 10 יורו שהרוויחו, כמו כן בביקורת הביעו חשש בנוגע לעתיד הפיננסי של אחת מכל שמונה קבוצות.

קרל היינץ רומניגה אמר כי בכוונתו להיפגש עם נשיא פיפ"א מישל פלאטיני  להזכיר לו כי תמך בחקיקה, שכן להערכתו, הצרפתי אינו מחויב דיו כיום לחוקי הפייר פליי הפיננסי כפי שהיה כשהכריז על התכניות ליישמם לראשונה ב-2009., צילום: אי פי אי קרל היינץ רומניגה אמר כי בכוונתו להיפגש עם נשיא פיפ"א מישל פלאטיני להזכיר לו כי תמך בחקיקה, שכן להערכתו, הצרפתי אינו מחויב דיו כיום לחוקי הפייר פליי הפיננסי כפי שהיה כשהכריז על התכניות ליישמם לראשונה ב-2009. | צילום: אי פי אי קרל היינץ רומניגה אמר כי בכוונתו להיפגש עם נשיא פיפ"א מישל פלאטיני  להזכיר לו כי תמך בחקיקה, שכן להערכתו, הצרפתי אינו מחויב דיו כיום לחוקי הפייר פליי הפיננסי כפי שהיה כשהכריז על התכניות ליישמם לראשונה ב-2009., צילום: אי פי אי

נגד רוסיה והמפרץ

 

הגעתם של בעלים עשירים מרוסיה והמזרח התיכון העלתה את מספר הקבוצות שמוכנות להוציא כספים. המיליארדר הרוסי רומן אברמוביץ' והשייח' מאנסור הוציאו קרוב למיליארד דולר כל אחד לרכישת שחקנים עבור צ'לסי ומנצ'סטר סיטי. זאת ועוד: משפחת המלוכה בקטאר מוציאה בימים אלה כסף לחיזוק פריז סן ז'רמן, וקבוצת אנזי' מחצ'קלה מדאגסטן מביאה שחקנים כמו סמואל אטו שמרוויח שכר של 20 מיליון יורו בשנה.

רומניגה אמר כי בכוונתו להיפגש עם נשיא פיפ"א מישל פלאטיני  להזכיר לו כי תמך בחקיקה, שכן להערכתו, הצרפתי אינו מחויב דיו כיום לחוקי הפייר פליי הפיננסי כפי שהיה כשהכריז על התכניות ליישמם לראשונה ב-2009.

"כנשיא וכמי שמגיע מצרפת אולי כדאי לו להזכיר לקבוצות מסוימות שהחוקים נכנסו לתוקף באחד ביולי", אומר רומניגה.

באיירן זכתה בתואר האירופי האחרון שלה ב-2001, והייתה קרובה להוספת תואר חמישי, לאחר שהעפילה לגמר ב-2010 רק כדי להפסיד לאינטר מילאן מוכת החובות, שדיווחה על הפסד בגובה 69 מיליון יורו באותה שנה.

"אני לא אהיה מרוצה אם אזכה בצורה כזו בצ'מפיונס ליג", אמר הנס בראיון שהעניק ממסעדה במינכן. "אם אני זוכה בצ'מפיונס ליג, אני רוצה להיות ברווח".

מאז שהמיר את המגרש בחדר הישיבות ב-1979 הנס (60) הגדיל את המכירות של באיירן ל-320 מיליון יורו מ-6 מיליון יורו. הקבוצה איזנה את התקציב שלה השנה ומתקדמת לעבר רווחיות.

אולם הנס מדגיש כי באיירן אינה מתכוונת להגזים בהוצאות כדי לנצח או להוציא יותר מדי על שחקנים. לדבריו, סרחיו אגוורו, שמשחק כיום בסיטי, הוצע לקבוצה תמורת 15 מיליון יורו לפני ארבע עונות תחת כהונתו של פליקס מגאת כמאמן. אגוורו הצטרף לסיטי ביולי 2011 תמורת 38 מיליון יורו.

"אלה הם מחירים שבאופן רגיל לעולם לא נסכים לשלם", סיכם.

הנס מוסיף כי לא היה מרוצה מהאופן שבו מנצ'סטר סיטי הוציאה כספים כדי לבנות את הקבוצה שלה, שהסתכמו בהפסד שיא בגובה 312 מיליון דולר בשנה הפיסקאלית שהסתיימה במאי 2011.

משקיעים במה?

 

אולם הוא הדגיש כי הוא מעדיף את הבעלים הערביים על פני בעלים כמו משפחת גלייזר, שבבעלותה מנצ'סטר יונייטד, והבעלים קודמים של ליברפול טום היקס וג'ורג' ג'ילט, שהשתלטו על הקבוצות באמצעות הלוואות.

"לפני שגלייזר רכש את מנצ'סטר יונייטד, הוא אפילו לא ידע שממלאים את הכדור באוויר", אומר הנס. "איני מוכן לקבל תפיסה כזו. המטרה שלו היא להרוויח כסף. אני אקבל את גלייזר פה במקום אם הוא יגיד – 'השווי של מנצ'סטר יונייטד עומד על 800 מיליון ליש"ט (1.2 מיליארד דולר). זה הכסף שלי, הסיכונים שאני לוקח ואפשר להתחיל לעבוד'. אבל במקום הוא קנה את המועדון ואמר 'אין לי את הכסף הנדרש, איך אוכל לממן זאת? אני לעולם לא אוכל להסכים לכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות