אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתירה לבג"ץ: מדוע לא הוקמה הקרן לניהול רווחי הנפט צילם: מיקי אלון

עתירה לבג"ץ: מדוע לא הוקמה הקרן לניהול רווחי הנפט

העתירה הוגשה נגד שר האוצר ומזכיר הממשלה בדרישה שיסבירו מדוע טרם הוקמה הקרן, כפי שהוגדרה בחוק ששינסקי והייתה אמורה לקום עד ה-1 בנובמבר 2011

23.01.2012, 13:18 | מארק שון

עתירה לבג"ץ הוגשה הבוקר (ב') נגד שר האוצר יובל שטייניץ ומזכיר הממשלה צבי האוזר, בדרישה שיסבירו מדוע טרם הוקמה קרן לניהול הכספים שמתקבלים מהיטל על רווחי נפט. מדובר בקרן שהיתה אמורה לקום על פי חוק מיסוי רווחי נפט, שהוגדר גם כ"חוק ששינסקי". את העתירה הגישו חבר הכנסת אורי אריאל, הפורום המשפטי למען ארץ ישראל ותנועת אורות. את העותרים מייצג עורך הדין איתי הכהן.

החוק קבע כי עד ה-1 בנובמבר 2011 יקים שר האוצר קרן לניהול הכספים שיועברו למטרות חברתיות-כלכליות. העותרים מצרפים לעתירה פרוטוקול מישיבת ועדת הכספים שהתקיימה במרץ האחרון, במסגרתו הבהיר שטייניץ כי "כוונתנו להגיש לכנסת, עוד במהלך שנת 2011, הצעת חוק להקמת קרן שיופקדו בה הכנסות מגז ונפט שיתקבלו על פי חוק זה. הממשלה מתחייבת להגיש הצעת חוק לכנסת שתגיע לכנסת ולוועדת הכספים עד סוף שנת 2011, ואני מקווה שיהיה הרבה לפני כן".

באמצע חודש דצמבר התקיימה ישיבה נוספת של ועדת הכספים בעניין אי הקמת הקרן. נציג הממשלה בדיון, הכלכלן הבכיר מוריס דורפמן, התחייב כי תוך שבועיים יוגשו המלצות בעניין הקמת הקרן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מר אוריאל בוא אגלה לך סוד , בדאלק
שישינסקי שהוקם היה בכדי לגזור הון פוליטי על גב משקיעי גז נפט ואתה יחד עם עוד כמה כבשים נפלתם למלכודת של גוזרי הקופונים הפוליטיים . הרי לא באמת חשבת שיקימו דבר כזה ואם כן אתה לא רק כבש אתה טלה. להלן רשימת גוזרי הקופונים: ביבי נתניהו, יובל שטייניץ, שישינסקי ("תחי מדינת ישראל" חחחח), שלי חרטאמוביץ, דב חנין, אתה בעצמך(גם עכשיו אתה גוזר הון פוליטי בעצם הגשת הבג"ץ) וכל שאר מצביעי הבעד חוק שישינסקי שיצא להם דראק . מי המטומטם: האזרחים שתמכו כי הם תמיד כבשים, המשקיעים שהשקיעו כי לא ידעו שידפקו להם את ההשקעות רטרואקטיבית. המרוויחים הגדולים: תשובה (הלך לקפריסין וגם לא צריך לשלם כל כך הרבה מס) , נוחי דנקנר, צחי סולטן, מוסדיים , או כן וגם המוהל שהביא את הבן כי הוא ידע שיהיה לו בן אבל הבין שהבן עשו לו לא רק ברית אלא גם שחטו אותו בדרך אז הלך לחו"ל כמו תשובה. למעשה כל הטייקונים. רשות המיסים כי בכל מקרה יגבו את המס כי זה עבר בחוק, משרד האוצר כי הוא חירטט את כולם שחסר כסף בקופת האוצר בגלל חוב לאומי /גרעון (ובכלל קופת האוצר מפוצצת בכסף ממיסים שגובה שטייניץ מכל האזרחים ומעלה במקביל תעריפי חשמל בלו וכל החירטוטים האחרים). המפסידים הענקיים : האם אזרחים פשוטים שהיו כבשים ושמו כספם על קרן הצבי בחשיבה שהם הולכים לתת למדינה העלובה "עצמאות אנרגטית וכלכלית" ! ראה מר אוריאל הכבש- לא תהיה עצמאות אנרגטית וכלכלית והאזרחים יהנו מהרבה בבלאת של פוליטקאים כמוך וכמו עוד 119 חכ"ים אוכלי חינם על חשבון האזרחים. עוד הון פוליטי נגזר בהגשת הבגץ ועל חשבון משלם המיסים , בסופו של דבר כולם יקבלו אצבע דיי משולשת מכל הגזים והנפטים כתוצאה מצרות עין של כמותכם. הייתי שולח את כולכם להיות חכי"ים במאדים.
יועץ  |  23.01.12