אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 ניצל: זיכיונו יוארך עד סוף שנת 2012 צילום: מיקי אלון

ערוץ 10 ניצל: זיכיונו יוארך עד סוף שנת 2012

הרשות השנייה החליטה להאריך את זיכיון הערוץ עד ה-31 בדצמבר 2012 . מוקדם יותר אמר מנכ"ל ערוץ 10: "עוד 10 ימים נדע אם יש לנו משקיע"

23.01.2012, 20:16 | שלי פריצקר

עובדי ערוץ 10 יכולים לנשום לרווחה, לפחות עד לסוף השנה. בתום שימוע שנערך לערוץ 10 במועצת הרשות השנייה הוחלט להאריך את זיכיון הערוץ עד ה-31 בדצמבר 2012. הדברים מגיעים בהמשך לחוות הדעת של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אבי ליכט, שנמסרה אתמול לרשות.

לפי חוות הדעת, ניתן להאריך את זיכיון השידורים בשנה - גם אם הערוץ לא שילם את החובות למדינה בהיקף 60 מיליון שקל.

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "אנחנו מברכים על כל פיתרון שיאפשר המשך פעילות הערוץ ומימוש רפורמת הרישיונות"

מוקדם יותר רמז מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, כי בקרוב ייכנס משקיע חדש לערוץ. לדבריו, "עוד עשרה ימים נדע אם יש לנו משקיעים חדשים בערוץ 10".

ככל הידוע, על הפרק נמצא מו"מ עם שני משקיעים פוטנציאליים: האחד הוא משקיע זר - שעמו נפגשו ראשי הערוץ באירופה בשבוע שעבר. לפי הערכות, אותו משקיע זר אמור לרכוש את חלקו של ארנון מילצ'ן בערוץ (24.5%); המשקיע השני שעדיין נמצא בתמונה הוא איש העסקים חזי בצלאל. בצלאל מוכן להיכנס לערוץ 10 כשותף בתנאי שבעלי המניות, יוסי מימן ורון לאודר, יזרימו לערוץ 40 מיליון שקל כל אחד, ואז הוא מוכן להזרים סכום זהה. עם זאת, בצלאל מתנה את השקעתו בכך שהכסף שיזרים לא ישמש לכיסוי חובות, אלא להשקעה מהותית בערוץ. ככל הידוע, ערוץ 10 לא דחה את הצעתו של בצלאל וגם לא השיב לה בחיוב.

מלבד זאת, הערוץ לא העתיק את מקום מושבה של חברת החדשות שלו לאזור ירושלים - תנאי נוסף להארכת הזיכיון. מאז תחילת ינואר הערוץ משדר את המהדורה המרכזית מאולפן המשנה שלו בירושלים, אולם המערכת ממשיכה לשבת במשרדים בגבעתיים והעבודות להכשרת מבנה קבע לחדשות 10 בנווה אילן הוקפאו בשל מצבו הכספי הקשה של הערוץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
לחזי בצלאל היקר אם יש לך קצת שכל תברח כול עוד נפשך מקן הצרעות הזה בבקשה
אני יודע שזה מפתה להיות קשור עם העיתונאים ולהתחכך איתם אבל לך תשקיע את זה במקום עם ברכה תבנה דירות להשכרה תרויח יותר אלו בערוץ ישתו לך את הדם עם קשית וזה לא משנה אם ישקיעו את כספך בתוכניות טובות אין כסף למפרסמים ואין מקום בארץ לעוד תחנת טלויזיה יש ערוץ 1 2 9 ו 10 הערבים בכלל לא צופים בטלויזיה היהודית הם רק צופים בשידורי ההסתה ממדינות ערב חוץ מהחדשות ובחדשות כולם טוחנים מים שיהיה לך בהצלחה מאחד שמכבד אותך
בצלאל חבל עליך  |  23.01.12