אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוחמד אל עריאן: "יהיה קשה ליישם הסדר חוב ליוון" צילום: בלומברג

מוחמד אל עריאן: "יהיה קשה ליישם הסדר חוב ליוון"

מנכ"ל פימקו אמר כי "אנחנו הולכים לקבל הצהרות חיוביות בעקבות המו"מ של ממשלת יוון עם הנושים הפרטיים, אבל עדיין לא ברור כיצד אירופה תתמודד עם המשבר"

23.01.2012, 20:40 | סוכנויות הידיעות
הגעה להסכמה על הסדר חוב ליוון עשויה להיות קלה יותר מאשר יישום ההסדר, כך אמר לרשת CNBC מנכ"ל פימקו, מוחמד אל עריאן.

בעת ששרי האוצר של גוש היורו מכונסים כדי לדון בהקלת נטל החוב של יוון, המנכ"ל המשותף של קרן האג"ח הגדולה בעולם אמר כי הוא מצפה שצעדים נוספים יינקטו על מנת להזרים נזילות לשווקים ולנהל את משבר החוב המתמשך.

עם זאת, אל עריאן אמר גם כי הוא צופה שמכשולים רבים יצוצו אשר עשויים להפוך את הרגעת השווקים הפיננסים למטרה בלתי ניתנת להשגה.

"יש הרבה סימני שאלה תלויים ועומדים. לא ברור איך אירופה הולכת להתמודד עם המשבר ובעיות הצמיחה ביבשת", הוא אמר. "אנחנו הולכים לקבל כנראה הצהרות חיוביות בעקבות המו"מ של יוון עם הנושים הפרטיים, אבל יישארו עוד סימני שאלה לאחר מכן", אמר.

אל עריאן סימן ארבעה נושאים מדאיגים:

1. שיעור ההשתתפות של חברות פרטיות בגוש היורו כמו גם מנהיגים עולמיים בכל תוכנית עליה יוסכם.

2. כיצד יתמודדו עם הסדר החוב היווני – האם הוא ייחשב לחדלות פירעון, מה שיפעיל תוכניות ביטוח, אשר ידועות כהחלפות אשראי במקרה של פירעון, או לא.

3. חסרים פרטים לגבי התוכנית ואופן מימונה. יו"ר קרן המטבע, כריסטין לגארד, אמרה כי קרן המטבע זקוקה לעוד 350 מיליון דולר לקרן הנזילות שלה.

4. יש חששות פיסקאליות לגבי יוון, באופן ספציפי, יחס של 120% בין החוב לתמ"ג אשר ימשיך להתקיים.

"יש עדיין מספר נושאים מאוד בעייתיים", אמר אל עריאן. "בתחושת הבטן שלי אנחנו נקבל הסכם ברמת המשא ומתן, אך הסיכונים ביישומו מאוד גבוהים", אמר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות