אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק לחוג הסילון: איך תיראה הרשת החברתית של עשירי העולם? צילום: shutterstock

פייסבוק לחוג הסילון: איך תיראה הרשת החברתית של עשירי העולם?

חברת התוכנה טיבקו תציג בפורום הכלכלי בדאבוס אתר מאובטח, שאמור לשמש את מנהיגי המדינות ואת 200 האנשים העשירים ביותר. באינטרנט כבר מצפים להתקפה על המיזם מצד ההאקרים של אנונימוס

24.01.2012, 15:14 | סוכנויות הידיעות

רשת חברתית חדשה תושק השבוע, במטרה לאפשר לעשירים ולמפורסמים לתקשר עם אנשים כמותם. ה"דיילי מייל" מדווח שה"פייסבוק למנהיגי העולם" יושק על ידי חברת התוכנה טיבקו (Tibco) בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, שייפתח מחר (ד'). ההצטרפות לרשת החברתית האקסקלוסיבית החדשה מיועדת רק לפוליטיקאים בכירים ול-200 האנשים העשירים בעולם.

מאחורי היוזמה עומד איש העסקים והסופר ההודי ויווק ראנדייב. המטרה שלו היא לשנות את העולם בכך שישכנע את מנהיגיו ועשיריו לתקשר באופן ישיר באמצעות השירות, שמוגדר כגרסה "מאובטחת ביותר" של tibbr, מערכת המידע וההודעות לעולם העסקי.

הרעיון, לפי ראנדייב, פשוט ביסודו: עושר מתחבר לעושר, והאתר מתכוון לספק פורום לאליטה הבינלאומית על מנת שהחברים בה ירחיבו את הקשרים העסקיים והחברתיים שלהם, באמצעות יצירת קהילה מגודרת ברשת. מרבית עשירי העולם כיום הם יזמים או מנהלים בכירים, והם יוכלו להשתמש באתר כדי למצוא ספקים, לקוחות, משקיעים, שותפים עסקיים ועובדים חדשים.

הרעיון זכה כבר לתמיכתו של מייסד הפורום הכלכלי העולמי, קלאוס שוואב: הכלכלן הגרמני אמר כי המיזם היה יכול לאפשר לראש ממשלת יפן להעלות מודעות ולקבל עזרה לאחר רעידת האדמה והצונאמי שפקד את ארצו.

עם זאת, באתר Gawker.com הביעו ספקנות בנוגע לסיכויי הצלחתו של המיזם: באתר מציינים שהרעיון נשמע מעניין, אך מזכירים את התקפות ההאקרים הנרחבות בשבוע האחרון, בעקבות סגירת אתר ההורדות מגה-אפלוד. על רקע התנגדות רבים מאנשי קבוצת ההאקרים אנונימוס לקפיטליזם הגלובלי, הרשת החברתית החדשה עשויה להוות מטרה לפריצות ולהתקפות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
לא נראה לי שזה יחזיק מעמד
מלבד העובדה שלא כל מנהיגי העולם מדברים זה עם זה, למשל ראש ממשלת ישראל ורוב מנהיגי מדינות ערב, ובימים אלו - נשיא צרפת ונשיא תורכיה... אבל גם מה הקשר ל- 200 עשירי העולם? שלא נדבר על העובדה שלא כל העשירים ביותר בעולם מפורסמים במגזינים, כי הם באמת לא מחפשים מצלמות וכתבות, ורק הבנקאים והמשפחה שלהם מודעת לעושר העצום שבחלקם... האם מנסים בכוח להשאיר את הכסף רק אצל העשירים הללו? מנהיג מדינה מחפש להרים מיזם מסוים, אז יסגרו את זה ברשת במקום לגשת למכרז כמו שצריך? או שיתפרו להם מכרז? זוהי נראית יותר קרקע פוריה למלחמות ולשחיתות.
24.01.12
לכל התגובות