אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק עם מנצ'סטר סיטי עלה לטבס 9.3 מיליון ליש"ט צילום: איי אף פי

המאבק עם מנצ'סטר סיטי עלה לטבס 9.3 מיליון ליש"ט

השחקן, שמקווה עדיין לעזוב את הכחולים בחלון ההעברות הנוכחי, איבד בונוסים וזכה לקנסות גבוהים בעקבות בעיות המשמעת שלו

25.01.2012, 21:03 | סוכנויות הידיעות

היקף המחלוקת המשפטית בין מנצ'סטר סיטי וקרלוס טבס מתחיל להתברר, לאחר שנחשף כי המועדון מצא את השחקן הארגנטינאי אשם בהתנהגות בלתי הולמת - וגבה ממנו 9.3 מיליון ליש"ט בקנסות וביטול שכר ובונוסים.

בעקבות דיון משמעתי שערכה מובילת הפרמיירליג לשחקו ב-21 בדצמבר, הוחלט זו כי תפסיק לשלם לו משכורת של אותו החודש, ואף הטילה עליו קנס בגובה שכר של שישה שבועות שמסתכם ב-1.2 מיליון ליש"ט.

טבס הגיש באופן מיידי ערעור, אף שכבר מ-7 בנובמבר נמצא בבואנוס איירס, וטרח להדגיש כי אין בכוונתו לשוב. עם זאת, בדיון נוסף שנערך ב-11 בינואר הוחלט להשאיר את העונש על כנו.

במועדון מצפים שטבס יגיש ערעור נוסף, הפעם לפרמיירליג, ותאריך היעד נקבע ליום שני. בינתיים מונע ממנו המועדון  6 מיליון ליש"ט בבונוסים - וכן הטיל עליו קנס נוסף בגובה שכר של שבועיים לאחר שסירב לשמש מחליף במשחק ליגת האלופות נגד באיירן מינכן שנערך בספטמבר, סירוב שהאיץ את התפרקות מערכת היחסים שלו עם המועדון.

בינתיים, הבעלים של המועדון באבו דאבי שברו את שתיקתם בנושא והביעו את זעמם על מה שהגדירו "ניסיונה של מילאן להחתים את טבס במחיר נמוך".

חאלדון אל מובארק, יו"ר סיטי, אמר בראיון לעיתון באבו דאבי כי מילאן "פיתחה תחושה מטעה של ביטחון". לדבריו, עדיף לה להפסיק "לברך את עצמה ולהתחיל לבדוק כיצד תעמוד בתנאים שלנו". הוא הוסיף כי טבס "נותר שחקן עם מחויבות חוזית לסיטי ל-2.5 העונות הבאות. אלא אם כן נקבל הצעה שנחשיב כראויה, החוזה ייצא לפועל".

הקפאת השכר של טבס צפויה להימשך, והוא לא יוכל לשוב למגרשים, אלא אם מילאן תעלה את ההצעה מ-20.9 מיליון ליש"ט למחיר המבוקש שעומד על 25 מיליון ליש"ט.

התקרית מזכירה את הסכסוך בין הקבוצות סביב המהלך הכושל לרכישת קאקה בינואר 2009, שבמרכזו האשמתו הידועה לשמצה של מנכ"ל סיטי דאז גארי קוק כי הקבוצה מהסריה A "פישלה".

ואולם במקרה זה הביקורת מגיעה הישר מאבו דאבי. בהתחשב במאמצים שמשקיעים הבעלים של סיטי בדרך כלל כדי להימנע מלהשתתף בוויכוחים ציבוריים, נכונותו של מובארק לדבר בכזו אגרסיביות ופתיחות אומרת לא מעט. זו הפעם הראשונה שהוא או כל אחד אחר מאבו דאבי יונייטד גרופ מעביר ביקורת בצורה כזו מאז נרכש המועדון בספטמבר 2008, ומהווה מדד לרמת התסכול והזעם שלהם עם טבס, מילאן ויועצו של השחקן קיה ג'ורבצ'יאן.

סיטי ממשיכה להאמין שנרקמת עסקה מאחורי הקלעים. כך למשל, טבס וג'ורבצ'יאן צולמו החודש כשהם סועדים ביחד עם סגן נשיא מילאן, אדריאנו גליאני, בברזיל.

בסיטי סבורים שאי אפשר להניח לשחקן שהתנהג בצורה מחפירה כמו טבס להכתיב את תנאי ההעברה שלו. "כפי שהדברים עומדים כעת, מילאן אינה אופציה עבור טבס", הסביר מובארק. "גליאני והיועצים שלו פיתחו תחושה מטעה של ביטחון. אם הם רוצים להיות שיקול בחלון העברות הנוכחי, רצוי שיפסיקו לברך את עצמם ויתחילו לבדוק כיצד הם עומדים בתנאים שלנו".

סיטי הודיעה כי "המועדון יכול לאשר ששימוע משמעתי שנערך ב-21 בדצמבר פסק כי טבס אשם בהתנהגות לא הולמת בגין הפרות חמורות של תנאי החוזה והוטל עליו קנס בשווי שכר של שישה שבועות. קרלוס ערער על הפסיקה, אך הערעור נדחה על ידי פאנל שכלל דירקטורים של המועדון. הוא יכול להגיש ערעור סופי לפרמיירליג עד 30 בינואר".

עדיין בסיטי: הדיילי טלגראף מדווח כי הקבוצה מעוניינת בפראן סוריאנו, סגן נשיא ברצלונה לשעבר, כמנכ"ל. סוריאנו היה אחד מהגורמים העיקריים להפיכתה של ברצלונה לאחת מהקבוצות המכניסות באירופה. סיטי נותרה ללא מנכ"ל מאז עזיבתו של קוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות