אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרקל בדאבוס: "יש לבצע רפורמות מבניות אשר ייצרו עוד מקומות עבודה" צילום: בלומברג

מרקל בדאבוס: "יש לבצע רפורמות מבניות אשר ייצרו עוד מקומות עבודה"

קנצלרית גרמניה בפורום הכלכלי העולמי: "אנחנו רוצים להגן על היורו - אבל לא רוצים להגיע למצב שבו אנו נאלצים להבטיח משהו שאיננו יכולים לקיים"

25.01.2012, 20:20 | סוכנויות הידיעות

"יש לבצע רפורמות מבניות אשר ייצרו עוד מקומות עבודה" - כך אמרה הערב קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, בנאום שנשאה בפתיחת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס.

מרקל התייחסה ללחצים מצד קרן המטבע הבינלאומית, הדורשת הזרמת יותר כסף לקרן החילוץ. לדבריה, "אמרנו ישר מההתחלה שאנחנו רוצים להגן על היורו - אבל לא רוצים להגיע למצב שבו אנו נאלצים להבטיח משהו שאיננו יכולים לקיים.

"בואו ניקח רגע ונחשוב - איזה לקח למדנו מהמשבר הכלכלי העולמי? האם מה שלמדנו הוא מספיק? יש עדיין מקום רב לשיפור. היינו עדים למחסור ברגולציה - שהוביל למצב הקשה".

הקנצלרית אמרה עוד כי יש לאזן את תוכניות הצנע המונהגות בימים אלה ברחבי אירופה - מאירלנד ועד איטליה - באמצעות רפורמות הנוגעות לאופן בו אירופה מונהגת.

היא הוסיפה כי "ממשלות לא יכולות לסגור את הגירעונות שלהן במהלך אחד. ייקח עוד זמן עד שהן יתגברו על הבעיה".

בראיון נפרד שהעניקה מרקל לחמישה עיתונים אירופיים מובילים, היא הטילה ספק בסיכויי הצלתה של יוון ממשבר החוב שבו היא שרויה זה שנתיים. הקנצלרית התעקשה, בניגוד לדעת עמיתיה לגוש היורו ולדעת בריטניה, כי בית המשפט הגבוה באירופה (ECJ) הוא זה שצריך לקבל את הסמכות לפקח על המדיניות התקציבית של החברות באיחוד המוניטרי האירופי.

בנוסף, קראה מרקל, שאינה מרבה להתראיין, להקמתו של איחוד פוליטי אירופי, שיורכב מממשלה מרכזית בגיבוין של הממשלות הלאומיות השונות באירופה. "עדיין לא יצאנו מהמשבר. היוונים עצמם והקהילה הבינלאומית לא הצליחו להתגבר על בעיית החובות של יוון ולייצב את המצב", הסבירה.

כשנשאלה על ההתנגדות החריפה מצד עמיתיה לעמדותיה של ברלין בטיפול במשבר בשנתיים האחרונות אמרה מרקל כי "פוליטיקאים טובים משנים את עמדותיהם ומביעים ביקורת כחלק מתהליך ההידיינות הפנימי שלהם". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות