אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניופאן תיאלץ להעביר את אחזקותיה בבסט ביי לנאמן צילום: אוראל כהן

ניופאן תיאלץ להעביר את אחזקותיה בבסט ביי לנאמן

זאת, כחלק מתנאי המיזוג בינה לבין מיניליין, שאישר הממונה על הגבלים עסקיים פרופ' דיויד גילה באוגוסט

26.01.2012, 08:41 | אורנה יפת

במהלך פברואר תעביר ניופאן את מניותיה ברשת בסט ביי לידי נאמן שיהיה אחראי על ניהול החברה. זאת, כחלק מתנאי המיזוג בינה לבין מיניליין, שאישר הממונה על הגבלים עסקיים פרופ' דיויד גילה באוגוסט.

גילה חייב את ניופאן למכור את חלקה ברשת בסט ביי בתוך שנה כתנאי לאישור העיסקה. ואולם, אחד התנאים היה כי אם לא תימכר הרשת עד פברואר, תיאלץ ניופאן להעביר את מניותיה ברשת לנאמן.

אחת ההערכות בענף החשמל היא כי אם בסט ביי לא תימכר בטווח שקבע גילה, עשויה ניופאן להעביר את אחזקותיה ברשת לפישמן רשתות, המחזיקה את בסט ביי יחד עמה בבעלות משותפת (כל אחת מהחברות מחזיקה ב־50%). נכון להיום, פישמן איננה מעוניינת לקנות את חלקה של ניופאן ברשת.

למרות שהממונה על הגבלים קבע כי ניופאן צריכה למכור את חלקה בבסט ביי, להוציא חנויות הפועלות תחת המותג ביג בוקס, מכירה של בסט ביי בלבד תמנע את המשך קיומה של ביג בוקס, שכן שתי הרשתות רשומות כחברה אחת ומתנהלות תחת מטה אחד. בסט ביי מחזיקה גם בבעלות על אתר הסחר האלקטרוני P1000. התנאי למכירת בסט ביי הוטל על ניופאן לאחר בדיקת ההגבלים העסקיים שהעלתה חשש סביר לפגיעה בתחרות בעקבות אישור העסקה עם מיניליין, בעלת רשת חנויות א.ל.מ שמגדיל את כוחה של ניופאן כקמעונאית. ניופאן שותפה גם בשליש מרשת חשמל סיטונאי של אבי סופר ואייל בן אליעזר.

ניופאן, שבבעלות צביקה גיור, רכשה ביחד עם אלייד אחזקות ואיש העסקים אבי אשר 70% ממניות מיניליין תמורת 182 מיליון שקל, עם אופציה לרכישת 13% נוספים בתוך 12 חודשים. מיניליין היא יבואנית מותגי סמסונג ואלקטרו לוקס. מאז נרכשה החברה על ידי ניופאן, גדלה הנוכחות של סמסונג בחנויות בסט ביי, בין היתר על חשבון מותגים שמייבאת ניופאן בעצמה.

מחזור המכירות של בסט ביי מוערך ב־250 מיליון שקל בשנה. מניופאן לא נמסרה תגובה לידיעה.

מהממונה על הגבלים עסקיים נמסר כי "העברת המניות נעשית בהתאם לתנאים שהטיל הממונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות