אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מעלה הילוך: יפתח את השבוע הבא בשורת דיונים כלכליים חשובים צילום: נועם מושקוביץ

נתניהו מעלה הילוך: יפתח את השבוע הבא בשורת דיונים כלכליים חשובים

ביום ראשון צפויה להתקיים ישיבת ממשלה חריגה בהיקפה, שבמהלכה ידונו בסעיפים מדו"ח טרכטנברג, בקביעת אזורי עדיפות לאומית למתן הטבות בתחום השיכון, בהקמת רכבת לאילת ובטיפול בניצולי שואה

26.01.2012, 09:40 | תומר אביטל

ביום ראשון הקרוב תתקיים ישיבת ממשלה חריגה בהיקפה. בישיבה, העמוסה בנושאים פיבוטאליים, יידרשו השרים לאשר שורה של סוגיות כלכליות מהותיות. בין הסוגיות: הסעיפים שעדיין לא אושרו מדו"ח טרכטנברג בנושא יוקר המחיה והגברת התחרותיות, הגדלת שיעור ההשתתפות בשוק העבודה וקביעת אזורי עדיפות לאומית לעניין מתן הטבות בתחום השיכון. כמו כן, ידונו השרים בהקמת רכבת לאילת, הטיפול הממשלתי בניצולי השואה ומינוי חברים למועצת מקרקעי ישראל.

גורם במשרד רה"מ הביע קורת רוח והסביר כי "הממשלה עובדת. הנושאים הצטברו לאחר עבודה מעמיקה".

ההצבעה על רפורמה במשק החלב, שתוכננה אף היא ליום א', ירדה מסדר יום של ישיבת הממשלה, וזאת לאחר שהיועמ"ש לממשלה אמר כי כל עוד נותרו סעיפים ברפורמה הנמצאים בהתדיינות בבגץ, לא ניתן לדון ברפורמה בממשלה.

מועצת החלב והתאחדות מגדלי הבקר הגישו עתירה לבג"ץ נגד חוקיות הרפורמה, שכוללת בין היתר את פתיחת שוק הגבינות הקשות ואבקות החלב לייבוא במתווה מדורג, שינוי שיטת תחשיב מחיר המטרה, המשולם לרפתנים עבור ליטר חלב גולמי, ושינוי שיטת מכסות החלב. בין היתר נטען כי ההחלטות נקבעו על ידי ועדת קדמי מבלי שניתנה להן זכות שימוע. בתחילת דצמבר קבע הכריע בג"ץ כי לעותרות מגיעה זכות שימוע לפני ועדת קדמי, אשר טרם בוצע כאמור.

הכוונה להעלות את הרפורמה להצעת הממשלה עוררה את חמתם של מועצת החלב והרפתנים, שהכריזו אתמול בערב כי בכוונתם לשוב ולהיאבק במסקנות רפורמה, ואף איימו בהקמת משמרות מחאה מחוץ לביתו של שר התמ"ת שלום שמחון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות