אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האבטלה בספרד טיפסה לשיעור של 22.9% -  שיא של 15 שנה צילום: אי פי אי

האבטלה בספרד טיפסה לשיעור של 22.9% - שיא של 15 שנה

שיעור האבטלה בספרד כפול מהממוצע בגוש היורו וכשליש ממובטלי הגוש מתגוררים בספרד. לפי הערכות - מחצית מצעירי ספרד מובטלים. כעת גובר הלחץ שמופעל על ראש הממשלה ראחוי לקיים את הבטחת מסע הבחירות שלו וליצור מקומות עבודה

27.01.2012, 10:41 | סוכנויות הידיעות

שיעור האבטלה בספרד עלה ל-22.9%, הגבוה ביותר מזה 15 שנה, ובכך מתגבר הלחץ שמופעל על ראש הממשלה מריאנו ראחוי לשנות את חוקי העבודה ולקיים את הבטחת מסע הבחירות שלו ליצור מקומות עבודה בכלכלה שהולכת ומתכווצת.

מלשכת הסטטיסטיקה המרכזית במדריד נמסר כי שיעור האבטלה גדל ברבעון הרביעי מ-21.5% בשלושת החודשים הקודמים. השיעור בספרד כפול פי 2 מהממוצע בגוש היורו, וכשליש מהמובטלים בגוש מתגוררים במדינה. על פי הערכות משרד הסטטיסטיקה של גוש היורו, מחצית מהצעירים בספרד הם מחוסרי עבודה.

תחזית הבנק המרכזי בספרד ל-2012 התכווצות של 1.5% בכלכלה התחזית הקודמת של הבנק דווקא ציפתה לצמיחה של 1.5%. ל-2013 הם צופים צמיחה של 0.2% סוכנויות הידיעותלכתבה המלאה

כמו כן, למעלה משני שליש מהמשרות שקוצצו בגוש היורו מאז 2008 היו בספרד, זאת לאחר שבועת הנדל"ן ששגשגה במשך עשור ומשכה למדינה קרוב ל-4 מיליון מהגרים, התפוצצה. הממשלה בראשות מפלגת העם, שזכתה בבחירות שנערכו ב-20 בנובמבר בין השאר בזכות קמפיין שהבטיח התמקדות ביצירת מקומות עבודה, הבטיחה לערוך רפורמה בחוקי העבודה והשכר כבר בשבועיים הקרובים על מנת לעודד חברות להעסיק עובדים.

על פי הערכות שפרסם השבוע הבנק המרכזי בספרד, הכלכלה התכווצה ב-0.3% ברבעון הרביעי, וצפויה להתכווץ ב-1.5% השנה, בעוד ששיעור האבטלה צפוי לטפס ל-23.4%. התחזית מבוססת על ההנחה שהממשלה תעמוד ביעד שהציבה להורדת הגירעון התקציבי ל-4.4% מהתמ"ג מגירעון של 8% שנרשם בשנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות