אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיצוי המוצע לנוסעים של קוסטה קונקורדיה: 11 אלף יורו לכל אחד צילום: איי אף פי

הפיצוי המוצע לנוסעים של קוסטה קונקורדיה: 11 אלף יורו לכל אחד

לפי כמה קבוצות צרכנם באיטליה שחתמו על הסכם מול החברה, הפיצוי הוא עבור פריטים שאבדו ונזק פסיכולוגי שנגרם לנוסעים שלא סבלו מפגיעות פיסיות. כמו כן, החברה תכסה את עלות הקרוז והנסיעות חזרה לבתים. הנוסעים שיסכימו להצעה חייבים לוותר על נקיטת פעולות משפטיות נגד החברה

27.01.2012, 13:01 | סוכנויות הידיעות

חברת הספנות קוסטה קרוז מציעה פיצוי בהיקף של 11 אלף יורו (14,500 דולר) לכל אחד מ-3,000 הנוסעים שהיו על סיפונה של קוסטה קונקורדיה בשעה שהחלה לטבוע מול חופי האי האיטלקי ג'יגליו. כמה קבוצות צרכנות באיטליה כבר חתמו על הסכם ברוח זו, ומסרו כי החברה הסכימה לשלם 11 אלף יורו עבור פריטים שאבדו ונזק פסיכולוגי שנגרם לנוסעים שלא סבלו מפגיעות פיסיות. כמו כן, החברה תכסה את עלות הקרוז והנסיעות חזרה לבתים. נוסעים שנפגעו במהלך הפינוי יטופלו באופן אישי.

עם זאת, הנוסעים שיסכימו להצעה חייבים לוותר על נקיטת פעולות משפטיות נגד החברה. ילדים יזכו להסדר פיננסי זהה לשל המבוגרים, והכסף יועבר בתוך שבוע לאחר שיביעו הסכמה לתנאים.

מנגד, קבוצת הצרכנות קודקונס, שלא הסכימה לחתום על ההסכם, ממליצה לנוסעים לסרב לתנאים ולעבור בדיקות כדי לוודא שלא נגרמה להם טראומה נפשית. החברה אוספת חתימות כדי להגיש תביעה ייצוגית במיאמי נגד החברה האם קרניבל קרוז, בדרישה לתשלום של 125 אלף יורו לכל נוסע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות