אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרס ופישר קיימו פגישת עבודה עם לגארד בדאבוס צילום: יוסי זליגר

פרס ופישר קיימו פגישת עבודה עם לגארד בדאבוס

נשיא המדינה הדגיש בפני לגארד כי "לקרן המטבע הבינלאומית יש תפקיד מכריע בהוצאתן של מדינות רבות במזרח התיכון ממעגל העוני. לגארד הדגישה שכדי לחזור לצמיחה כלכלית בעולם "על כולנו לשתף פעולה ולעבוד יחדיו כדי לצאת מהמשבר הכלכלי בו אנו נמצאים"

27.01.2012, 16:23 | כתב כלכליסט

נשיא המדינה, שמעון פרס ונגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר קיימו היום פגישת עבודה כלכלית עם יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, כריסטין לגארד במסגרת הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס. השלושה דנו במצב הכלכלי באזורנו לאור המשבר הכלכלי העולמי והשינויים המדיניים במזרח התיכון.

נשיא המדינה הדגיש בפני לגארד כי "לקרן המטבע הבינלאומית יש תפקיד מכריע בהוצאתן של מדינות רבות במזרח התיכון ממעגל העוני. "האביב הערבי", הדגיש הנשיא, "הוא לא רק תביעה לשינויים פוליטיים אלא בעיקר תביעה ליציאה מהעוני הקשה בו נתונים מיליוני אזרחים במזרח התיכון. הקהילה הבינלאומית יכולה להיות גורם מוביל בשיקום ובפיתוח הכלכלי של מדינות אלו ובכך לסייע לכוחות המתונים על פני הכוחות הקיצוניים."

לגארד הדגישה שכדי לחזור לצמיחה כלכלית בעולם "על כולנו לשתף פעולה ולעבוד יחדיו כדי לצאת מהמשבר הכלכלי בו אנו נמצאים".

יצויין כי ביומיים האחרונים קיים הנשיא מרתון פגישות מדיניות עם נשיאים וראשי מדינות ובראשם: ראש ממשלת דנמרק, הגב' הלה טורנינג שמידט, נשיא פולין, ברוניסלב קומורובסקי, ראש ממשלת הולנד, מארק רוטה, נשיא אזרבייג'אן, אילהם אלייב, ראש הממשלה הפלשתינאי, סלאם פיאד, דיון לילי עם נשיא מקסיקו פיליפה קלדרון ועם נשיא דרום אפריקה, ג'ייקוב זומא. הנשיא דן עימם על חיזוק שיתופי הפעולה האסטרטגיים עם מדינת ישראל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות