אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי אגרקסקו בלונדון: "החברה זרקה אותנו לכלבים"

עובדי אגרקסקו בלונדון: "החברה זרקה אותנו לכלבים"

העובדים מתלוננים שלא קיבלו פיצויים מאז פיטוריהם באוקטובר 2011; הרשויות בבריטניה הסבירו כי אינן יכולות לשלם פיצויים, כי הליכי הפירוק של אגרקסקו נעשו בישראל

28.01.2012, 12:44 | סוכנויות הידיעות

עובדי אגרקסקו בלונדון מתלוננים שלא קיבלו דמי פיצויים מאז שפוטרו באוקטובר האחרון, כך מדווח ה- Jewish Chronical Online. "הם השליכו אותנו לכלבים", אמר עופר ירקוני (51), מנהל מכירות הפרחים לשעבר, שהצטרף לאגרקסקו בלונדון ב-1988.

הרגולטור האחראי על פשיטות רגל, פירוקים וחדלויות פירעון מסר שאחד מהעובדים לשעבר כבר פנה לבית הדין לענייני עבודה והמליץ לאחרים להצטרף אליו.

אגרקסקו, שכרעה תחת נטל החובות, החלה בתהליכי הפירוק בישראל בקיץ האחרון, ונמכרה לבסוף לאיש העסקים גדעון ביקל. ורד רוטר (59), מתאמת מכירות לשעבר שעבדה באגרקסקו במשך שבע שנים, אמרה שכ-30 עובדים פוטרו בלונדון בסוף אוקטובר. "לא קיבלתי משכורת כבר חודשיים וחצי", היא אמרה. "אני מחפשת עבודה ולא מוצאת. אני צריכה למכור את הבית שלי ולעבור לבית זול יותר. אני לא יכולה לעמוד יותר במשכנתה, כי אגרקסקו לא משלמים לי", היא אמרה.

רוטר, שעבדה בעבר באגרקסקו, לפני שהקימה את משפחתה, אמרה שהחברה נתנה לעובדים טפסי תביעות לפיצויי, אולם הרגולטור הסביר כי לא יוכל לשלם פיצויים ישירות לעובדי אגרקסקו לשעבר, כיוון שהליכי הפירוק של החברה נעשו בישראל ולא בבריטניה.במקום זאת, הוסב כי על העובדים לפנות לבית הדין. "אחד העובדים קיבל פסיקה של בית המשפט, ויחידת תשלומי פיצויי הפיטורין משלמת לו", אמר דובר הרגולטור.

שישה עובדים עדיין עובדים בפעילות החדשה של אגרקסקו בלונדון, ומנהל הסניף דודי ועקנין אמר כי "אגרקסקו נרכשה לאחרונה על ידי ביקל, והוא ממשיך לקיים את המסחר תחת השם החדש 'אגרקסקו כרמל'". ועקנין אמרעוד  כי "יותר מ-20" עובדים פוטרו, אך לא הסכים לדון בסוגיית דמי הפיצויים כיוון שהיא "סוגיה משפטית". הוא הוסיף כי העובדים לשעבר "זכאים לקבל כספים מביטוח לאומי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
חקלאים
לא החקלאים הם נושי החברה , החקלאים היו בעלי החברה ומועצת המנהלים שלה . החקלאי מהבקעה היה צריך לבדוק מי מייצג אותו במועצת המנהלים ומדוע חסרי כשרון מושחתים וחסרי אחריות דיברו בשמו ועשו ככל העולה על רוחם. החברה נפלה לא מחוסר יכולת שווקית או חוסר יכולת לוגיסטית היא נפלה בגלל חוסר מזילות . חוסר נזילות כתוצאה מהתחייבויות שלא לצורך כשהבולטת בהם קנית אוניות שאושרו על ידי מועצת מנהלים של עסקנים חקלאים שעשו יד אחת עם מנהל חברה מגלומן שכישוריו היו מוצאו והשתייכותו החקלאית/פוליטית. כל החבורה הזאת כבר נמצאת בגובים אחרים ומייצגת את החקלאי מהבקעה בנושאים אחרים , במקומות אחרים היו יושבים בבתי סוהר , כאן זה קל יותר הם הפכו למאשימים ושכנעו את שולחיהם שורד מאנגליה קנתה אוניות בלי להודיע להם. הפרדוקס הוא שחלק מההתנהלות שהביאה לחוסר מזילות הוא תשלומי יתר לחקלאים ולא כפי שמנסים לתאר. לחקלאים היתה חברה ללא מטרות רווח והם הצליחו להרוס אותה בחוסר שליטה מוחלט במנהלים מטעמם , החברה היתה טובה בקנה מידה השוואתי והשיפוט לגבי קביעה זו תתברר בקרוב כשיתברר כמה ענפים נפלו ממפת היצוא. יש הרבה ״ אביב ערבי״ במהפכה החקלאית הזאת עם תוצאות די דומות והרגשה טובה ״ שהפלנו את השלטון״ בסדר מה עכשיו?
יוסי , לונדון  |  29.01.12
8.
עובדי אגרסקו חגגו על חשבון החקלאים, נגמרה החגיגה
עובדי אגרסקו צריכים לשלם פיצויים לחקלאים אותם עשקו במשך שנים, חיו חיי הוללות בחו"ל, גם בתקופות של הפסדים לחקלאים. החקלאים שקעו בחובות עתק ונאלצו למכור את המשק. האם מישהו שילם להם פיצויים? עובדי אגרסקו היקרים, נגמרה החגיגה, לכו לחפש מישהו אחר להתעלק עליו.
מי ישלם פיצויים לחקלאים?  |  28.01.12
לכל התגובות