אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוקי ויטה מערער לעליון על הרשעתו וחומרת גזר דינו צילום: אוראל כהן

שוקי ויטה מערער לעליון על הרשעתו וחומרת גזר דינו

ויטה הורשע ב-3 עבירות של הפרת אמונים ונגזרו עליו 6 חודשי עבודות שירות ו-8 חודשי מאסר על תנאי. טוען כעת: ההרשעה לא מוצדקת

29.01.2012, 14:51 | הדר קנה

שוקי ויטה, לשעבר פקיד שומה גוש דן ברשות המסים, שהורשע בביצוע של הפרות אמונים, ערער היום (א') לבית המשפט העליון על הרשעתו ועל גזר הדין החמור, לטענתו, שהוטל עליו.

באוקטובר הורשע ויטה על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב, בביצוע 3 עבירות של הפרת אמונים, בנימוק כי כעובד ציבור היה נתון בניגוד עניינים כשטיפל בלקוחותיו של עו"ד יעקב וינרוט. על ויטה נגזרו 6 חודשי עבודות שירות, 8 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 40 אלף שקל.

ויטה ערער על הרשעתו באמצעות עו"ד אלון רון שייצג אותו גם במשפט. בערעור הוא טוען כי הרשעתו אינה מוצדקת, מכיוון שההרשעה מתייחסת לאירועים משנת 2003 - בתקופה שבה הנורמה המשפטית המקובלת בשירות המדינה בכלל וברשות המסים בפרט, הייתה כי קשר רגיל עם מייצגים אינו מוביל למצב של ניגוד עניינים.

כזכור, ויטה הורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים, כיוון שהיה נתון בניגוד עניינים בעת שטיפל בלקוחותיו של עו"ד וינרוט, למרות שזה ייצגו בענייניו האישיים. "אף שניגוד העניינים עמד לנגד עיניו, עצם אותן, לא הרחיק את עצמו מטיפול בנישומים של וינרוט, ולא הטיל על עובדיו לבדוק נתונים", נקבע. "ויטה פגע באינטרסים מוגנים בעצם פעולותיו כפקיד שומה גוש דן, ופגע פגיעה בפעילות התקינה של המינהל הציבורי, לא כל שכן התנהגות חוזרת ונשנית".

לטענתו של ויטה הוא לא היה מעורב בתיקי שומה הקשורים לוינרוט ולמשפחתו - זאת מאחר ורו"ח זאב פלדמן, ולא עו"ד וינרוט הוא שפנה אליו וניהל את המשא ומתן המיסויי מול ויטה. הוא טוען כי הפגין שיקול דעת מקצועי ללא רבב בעריכת הסכמי המס עם לקוחות וינרוט.

עוד הוא טוען כי לא היה נתון בניגוד עניינים ברור ועוצמתי מול וינרוט, ולראייה הוא מסביר כי ביצע פעולות שנגדו את האינטרסים של לקוחות וינרוט. כך למשל, סירב להגיע להסכם על כלל נכסיו של גאידמק למרות שזו הייתה אחת מתוכניותיו של וינרוט לגבי גאידמק.

ויטה מערער גם על חומרת העונש שנגזר עליו. לדבריו, העונש המירב שיכול היה ביהמ"ש המחוזי להטיל עליו הוא קנס של 50 אלף שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות