אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש קבע: מפעל המתכות IMC ייסגר ביולי הקרוב צילום: בלומברג

ביהמ"ש קבע: מפעל המתכות IMC ייסגר ביולי הקרוב

לאחר מאבק של למעלה משלוש שנים פסק בית המשפט כי המפעל לא יוכל לפעול באזור התעשייה ציפורית, שנועד להכיל תעשייה נקייה בלבד

29.01.2012, 17:00 | ליאור בן דוד
בתום מאבק משפטי של למעלה משלוש שנים, קבע החודש בית המשפט המחוזי בנצרת כי יש לסגור את מפעל המתכות IMC ביולי השנה. 

המאבק החל ב-2009, כאשר הגישו ארגון אדם טבע ודין, היישובים כפר כנא והושעיה וארגון אזרחים למען הסביבה בגליל עתירה נגד החלטת הוועדה המחוזית לאשר את הכנסתו של IMC לאזור התעשייה ציפורית.

מדובר באזור תעשייה אשר מוגדר כאזור לתעשייה נקייה בלבד (תעשיות עתירות ידע וכד'), ומצוי בסמיכות גבוהה ליישובים ובאזור רגיש סביבתית.

בית המשפט קבע כי החלטת הוועדה המחוזית אינה סבירה, שכן הפעילות במפעל כרוכה בהתכת מתכת ולכן הוא נכלל בגדר האיסור להכנסת מפעלים כאלה לאזור התעשייה. השופט פסק כי על המפעל לצאת מאזור התעשייה ולסיים בו את פעילותו עד יוני 2010 לכל המאוחר.

IMC והוועדה המחוזית ערערו על פסק הדין, ולפני כשנה קבע בית המשפט העליון כי יש לקיים דיון נוסף בבית המשפט המחוזי, אשר יבחן גם את ההיבטים הסביבתיים של פעילות המפעל. בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל כאמור את עמדת אדם טבע ודין, וקבע כי יש לסגור את מפעל המתכות עד יולי.

השופט אברהם אברהם, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, כתב בפסק הדין: "החומר המזהם יוצא מן הארובה ומתפזר בכל רחבי האזור הירוק, ועשוי לפגוע באיכות חייהם של מטיילים באזור זה, כמו גם בתושבים הרבים החיים בסביבה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות