אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיץ 2012: אופנה עילית מהמסלול בפריז צילום: MCT

קיץ 2012: אופנה עילית מהמסלול בפריז

מגוון השראות נראו על מסלולי אופנת הקוטור בשבוע שעבר: מחווה לסרט האילם, לפאנק ולשנות השמונים. ולצד אלה ביל גייטן, המעצב הזמני בבית דיור, יוצא בהצהרת עצמאות

30.01.2012, 09:53 | לרה רוטר

העולם במיתון אבל אופנת הקוטור בפריחה. מגזין "ווג" הבריטי דיווח לאחרונה על עלייה במכירות של בגדי קוטור בשנה שחלפה, ואף צפה שמגמת המכירות החיובית תתחזק גם השנה בעקבות גדילת השווקים באסיה, במזרח אירופה ובדרום אמריקה. בית ולנטינו דיווח על עלייה של כ־80% במכירות הקוטור בשנה החולפת, בית ארמאני על עלייה של כ־50% ובית ג'יבנשי על עלייה של כ־5%.

בשבוע שעבר הסתיימה בפריז תצוגת הקוטור לקיץ 2012, ו"כלכליסט" מציג את המגמות הבולטות:

הסרט האילם פוגש את הפאנק. ריקרדו טישי לבית ג'יבנשי בנה קולקציית קוטור השואבת את השראתה מ"מטרופוליס", הסרט האילם שביים פריץ לאנג ב־1927, בשילוב עם השפעות מסצינת הפאנק. הוא הציג עשר שמלות על דוגמניות שנזם באפן ועל בובות חלון ראווה.

נשים לוחמות. כך מתארת המעצבת דונטאלה ורסאצ'ה את הנשים שילבשו את פריטי הקוטור בעיצובה. ורסאצ'ה חוזרת אחרי שמונה שנים אל מסלולי הקוטור בשלל שמלות המדגישות את קימורי הגוף הנשי. גם בקולקציה הזאת ניכרת ההשראה של הסרט "מטרופוליס" לצד מחווה למעצב טרי מוגלר, שבקולקציות שעיצב בשנות השמונים הדגיש את אזור האגן והמותניים.

ורסאצ ורסאצ'ה. קימורים נשיים | צילום: MCT ורסאצ

פשטות אלגנטית. זאת התשובה של ביל גייטן, עוזרו במשך 23 שנים של ג'ון גליאנו ומחליפו בפועל מאז שפוטר מבית דיור, לכל הגורמים בתעשייה שמנסים לנחש מי יהיה המחליף הקבוע. הקולקציה שהעמיד - הכוללת בין השאר שמלות שקופות שאפשר לראות דרכן את התיפורים ואת החיבורים - היא מעין הצהרה־בשורה של גייטן, בנוסח "זה אני וזה מה שאני יודע לעשות", בלי פומפוזיות יתרה ובגוונים של שחור, לבן, אפור, אדום, קרם וסגול.

גייטן דיור. אלגנטי ושקוף, צילום: MCT גייטן דיור. אלגנטי ושקוף | צילום: MCT גייטן דיור. אלגנטי ושקוף, צילום: MCT

מחווה לאיימי ווינהאוס. ז'אן פול גוטייה שואב השראה מהזמרת המנוחה ומעלה שלל מראות הכוללים חצאיות עיפרון, חצאיות באורך מיני ומכנסי ברך מבריקים. אל תוך הקולקציה הושחלו ז'קטים של בייסבול ושאר אלמנטים מהרחוב הלונדוני.

גוטייה. מחווה לאיימי ווינהאוס, צילום: MCT גוטייה. מחווה לאיימי ווינהאוס | צילום: MCT גוטייה. מחווה לאיימי ווינהאוס, צילום: MCT

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות