אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבעות: משרד התשתיות אישר את תוכנית הפיתוח של שדה מגד צילום: אוראל כהן

גבעות: משרד התשתיות אישר את תוכנית הפיתוח של שדה מגד

השותפות הודיעה כי הממונה על ענייני הנפט אישר את שלב פיתוח השדה הכולל הפקה בקידוח הקיים מגד-5 וקידוחים מתוכניים מגד-6 עד מגד-14

30.01.2012, 10:15 | מעין מנלה

שותפות חיפושי הנפט גבעות עולם הודיעה היום (ב') כי משרד התשתיות אישר את תוכנית הפיתוח של שדה מגד. השותפות הודיעה כי הממונה על ענייני הנפט אישר את שלב פיתוח השדה הכולל הפקה בקידוח הקיים מגד-5 וקידוחים מתוכננים מגד-6 עד מגד-14.

השותפות ציינה בהודעה לבורסה כי היא רואה באישור תוכנית הפיתוח הכרה מצד זרוע ממשלתית בשדה הנפט שגילתה ובחשיבות פיתוחו והביעה תקווה כי כי משרדי הממשלה השונים יסייעו לשותף הכללי לפתח את שדה הנפט. זאת לאחר שבתחילת החודש הודיעה השותפות כי קיבלה הודעה מהוועדה המחוזית במשרד הפנים לפיה הוחלט לדחות את בקשתה לביצוע קידוחים לחיפוש נפט באתרים מגד 6, מגד 7 ומגד 8. לפי גבעות, הסיבה לדחיית הבקשה היא שינוי רטרואקטיבי של הליך התכנון לקידוחי נפט.

ביולי האחרון הגישה השותפות את הבקשה לשלושת הקידוחים לוועדה, בעוד שלאחר הדיון בנושא הורה היועץ המשפטי של משרד הפנים לעצור את התהליך, כאשר הסיבה היתה שחברה אחרת פנתה לבג"ץ בדבר הליך התכנון.

 

בדצמבר חתם השותף הכללי בגבעות על הסכם למכירת הנפט הגולמי שיופק ממאגר מגד 5 לתקופה של שנה ומבוסס על מחירי הנפט האירופי המקובל עבור נפט גלמי מהסוג ומהאיכות של הנפט הגולמי המופק משדה הקידוח מגד ו"בהנחה של אחוזים ספורים". ההסכם מתייחס למחיר חבית נפט מסוג ברנט, הנמכר באירופה ונצרך על ידי שני שליש מאוכלוסיית העולם ולא מחיר הנפט המצוטט בבורסת הסחורות בניו יורק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות