אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": טדי שגיא רוכש את סטראטג'י ראנר - לשעבר של יאיר גולדפינגר צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט": טדי שגיא רוכש את סטראטג'י ראנר - לשעבר של יאיר גולדפינגר

סטראטג'י, המפעילה פלטפורמת מסחר במט"ח ובחוזים עתידיים, נקנתה באוקטובר בידי MF גלובל ערב קריסתה. שגיא רכש אותה ככל הנראה במאות אלפי דולרים

30.01.2012, 11:01 | אסף גלעד

צעד קטן נוסף לחיזוק אימפריית המט"ח של טדי שגיא: המיליארדר רכש בשבועות האחרונים את חברת הסטארט-אפ הישראלית סטראטג'י ראנר שמפעילה ומפתחת פלטפורמת מסחר במט"ח ובחוזים עתידיים. העסקה התבצעה ככל הנראה בהיקף של כמה מאות אלפי דולרים, שיוזרמו לבעלת המניות הנוכחית של סטראטג'י, MF גלובל.

סטראטג'י ראנר (Strategy Runner) היא חברת פורטפוליו לשעבר של היזם הסדרתי יאיר גולדפינגר, ממייסדי ICQ, ג'ג'ה ודוטומי. גולדפינגר נחשב למשקיע בחברה וכיהן כיו"ר שלה במשך מספר שנים. את החברה הקימו יעקב ואנה בקר, והיא מעסיקה על פי ההערכות כ-16 עובדים.

החברה הישראלית נמכרה בחודש אוקטובר האחרון ל-MF מניו-יורק, שפשטה את הרגל ונכנסה להליך של הגנה מפני נושים (Chapter 11). היקף הרכישה אז היה גבוה יותר ועמד על 3.75 מיליון דולר, והעסקה נסגרה ערב קריסתה של MF. החברה נמצאת תחת חקירה של רשויות הרגולציה באשר לשימוש שעשתה בהון שלה, ומנהל הסיכונים הראשי של החברה, מייקל רוזמן, צפוי להעיד בקונגרס בימים הקרובים.

סטראטג'י מפעילה פלטפורמת למסחר בנגזרים ובמט"ח, ומאפשרת לסוחר להוציא לפועל הוראות שתוכנתו מראש. המערכת מאפשרת, למשל, להציג חוזים בצורה מתמשכת, כך שהסוחר לא צריך לבחור בכל פעם מחדש את החוזה הקרוב ולכן הסחיר ביותר - המערכת מעלה אותו אוטומטית. גולדפינגר ובקר מכרו את כל מניותיהם בחברה: גולדפינגר אינו מעורב בחברה מאז שנמכרה ל-MF, ואילו יעקב בקר מועסק בחברה תחת "מרקטס", מותג המט"ח של טדי שגיא.

לפי תחקיר "מוסף כלכליסט" שהתפרסם בדצמבר האחרון, שגיא, מייסד ובעלי קבוצת ההימורים המקוונים פלייטק, נכנס בשנים האחרונות להשקעה במסחר במט"ח לאחר שהקצה 100 מיליון דולר לרכישות בתחום. שגיא רכש את שלד החברה הרוסית ארבאט ושינה את שמה לסייפקאפ אינווסטמנטס, רכש את אתר goforex.com, את חברת פינקסו מאריה פריד, וכן את פורקס יארד של אלי צ'רבינסקי. בסך הכל רכש שגיא 117 אתרי מסחר פורקס שנרשמו תחת מותג אחד בשם Markets.com.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות