אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיליקון גרפיקס חוזרת להרוויח: מכרה ב-90 מיליון דולר בחודשיים

סיליקון גרפיקס חוזרת להרוויח: מכרה ב-90 מיליון דולר בחודשיים

ענקית מחשוב העל ההיסטורית שפשטה רגל ב-2009 חוזרת לשוק מחשוב העל עם מערכת ה-SGI ICE X.

30.01.2012, 12:13 | רפאל קאהאן

סיליקון גרפיקס הודיעה כי פלטפורמת המחשוב עתיר הביצועים (HPC) החדשנית והחדשה שלה SGI ICE X, קיבלה בתוך 8 שבועות בלבד הזמנות ב-90 מיליון דולר, זוהי ההשקה המוצלחת ביותר של החברה אי-פעם, בהשוואה לכל השקת מוצר חדש אחר בתולדות החברה.

משפחת SGI ICE X הושקה בתערוכת מחשוב העל שהתקיימה בסיאטל, ארה"ב, בנובמבר 2011. מדובר על מערכת מחשב-על במארז קטן, ומבוססת סטנדרטים.

חברת סיליקון גרפיקס נקנתה ב-25 מיליון דולר ב-2009 לאחר שנים של הפסדים, הקונה הייתה חברת Rackable systems שמתמחה בייצור שרתים. בהמשך החליפה Rackable את שמה ל- Silicon Graphics International.

זוהי מערכת מחשב העל הראשונה ש-SGI הציגה מזה שנים. מערכות מחשבי העל של סיליקון גרפיקס היוו במשך שנים ארוכות את עמוד השדרה של תעשיית הקולנוע והאפקטים המיוחדים. הסרטים "פארק היורה" ו-"טוויסטר" הן דוגמה לאפקטים שנוצרו בעזרת מחשביה של החברה.

הכניסה של SGI לתחום מחשוב העל התבצע ב-1996, עת קנתה החברה את יצרנית מחשבי העל ההיסטורית Cray ב-740 מיליון דולר. אולם קנייה זו לא הצילה את החברה ושינויי המגמה בתחום המחשוב עתיר הביצועים כמו גם עלייתן של מערכות מחשב מבוזרות חרצו את גורלה.

ישראל וינמן, מנהל פעילות SGI ב-TNN טלקום בישראל, מציין כי SGI ICE X ממשיכה את המורשת של תכנוני ICE קודמים, בהטמעת ניהול היררכי וטופולוגיות קישוריות Hypercube; מה שמאפשר הרחבה קלה שלה מערכת במשך הזמן, כולל דורות מעבדים, ללא השבתת המערכת בזמן שהרחבה מתבצעת.

תכונה זאת חסכה ל-NASA מיליוני שעות מחשוב במהלך שדרוג מערכת קודם שביצעה. המערכת מסוגלת לקבל הרחבות שמאפשרות לה לגדול מעשרות טרה-פלופס עד לעשרות פטה-פלופס. מה שמאפשר גמישות גבוהה למשתמשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות