אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמן-אלדובי: מדוע דירקטוריון אמפל לא דורש ממימן להחזיר הלוואה של 20 מיליון דולר? צילום: אוראל כהן

הלמן-אלדובי: מדוע דירקטוריון אמפל לא דורש ממימן להחזיר הלוואה של 20 מיליון דולר?

בפניה לחברה נטען כי ההלוואה שקיבל מימן, אשר מגובה בערבות אישית שלו, משמעותית ביחס לתשלום האג"ח שאמור להתבצע מחר. אמפל: "הלמן אלדובי זורים חול בעיני הציבור בשל אינטרסים סמויים. אמפל מתעקשת להגיע להסדר ללא תספורת"

30.01.2012, 15:23 | מעין מנלה

למרות מצבה הקשה של אמפל חברי דירקטוריון החברה אינם ממהרים לדרוש מיוסי מימן, בעל השליטה בחברה, להחזיר לחברה חוב בגובה 20 מליון דולר שקיבל ממנה בשנים האחרונות, כך טוענת קבוצת הלמן-אלדובי.

הקבוצה דורשת מהדירקטורים באמפל, ומנושאי המשרה בחברה לתת הסברים מדוע אינם דורשים ממימן לממש את הערבות האישית עליה חתם. "לא סביר כי בעל השליטה אינו עומד בהתחייבותו כלפי החברה בשעה שהחברה אינה עומדת בהתחייבויותיה למחזיקי האג"ח, ביניהם קופות הגמל, ובכך פוגעת בכספי הפנסיה של העמיתים", כתבו הלמן אלדובי בפנייה לאמפל.

מאמפל נמסר: "צר לנו על כך שהלמן אלדובי ממשיכים לזרות חול בעיני הציבור תוך כדי הסתרת ניגודי העניינים והאינטרסים הסמויים שלהם בנושאים אלה. הניסיון להפריח באוויר סיסמאות פופוליסטיות שאין מאחוריהם ולא כלום לא ישנה את עמדת אמפל המתעקשת להגיע להסדר דחיית חוב ללא תספורת כלשהי, תוך כדי תשלומי ריבית שוטפים, זאת בניגוד לעמדת הלמן אלדובי הקוראת לתספורת משמעותית".

האם אמפל תשלם 130 מיליון שקל?

ליוסי מימן, יש 48 שעות לקבל החלטה האם הוא מזרים כסף או ערבויות לטובת מחזיקי האג"ח. אחרת, תרחיש של פירוק החברה על ידי מחזיקי האג"ח בבית המשפט יתקרב אליו ויהפוך להיות ממשי.

מחר אמורה אמפל לשלם למחזיקי אג"ח ב' שלה תשלום קרן בהיקף של 130.6 מיליון שקל, אלא שהחברה כבר הכריזה באופן חד צדדי כי לא תעביר את התשלום הקרוב וזאת בעקבות מגעים להסדר שהיא מנהלת עם כלל מחזיקי האג"ח שלה, על רקע בקשתה לדחות את תשלומי הקרן של כלל הסדרות במשך שנתיים. התנערות מתשלום הקרן בסוף החודש יקנה לבעלי האג"ח בפעם הראשונה זכות להעמיד את החוב כלפיהם לפירעון מיידי ולפנות לביהמ"ש בבקשה לפירוק.

ב-2007 העמידה אמפל הלוואה לחברת מרחב, בסך 10 מיליון דולר, אשר הורחבה ב-10 מיליון דולר נוספים ב-2008 ואשר מגובה בערבות אישית של יוסי מימן, מסבירה עינת פאר, אנליסטית האשראי של הלמן-אלדובי. "ההלוואה ניתנת להמרה לזכויות בפרויקט האתנול של הקבוצה בקולומביה, אולם להערכתנו נכון להיום, לא צפויים לנבוע מזכויות אלה תזרימי מזומנים, ואין ודאות להצלחת הפרויקט". אומרת פאר. "לפיכך לא ניתן להעריך את שווי האופציה להמרה, וסביר להניח שאין כדאיות בהמרה".

בפניה להנהלת אמפל ולחברי דירקטוריון החברה מציינים בהלמן-אלדובי כי סכום ההלוואה הינו משמעותי ביחס לתשלום האג"ח אשר אמור להתקיים מחר. בנוסף, בקבוצה טוענים כי התעלמותם של חברי הדירקטוריון מהחוב מעוררת תהיות ולכן מבקשים מכל אחד מהדירקטורים ונושאי המשרה באמפל לאשר בפנינו כי אינם נמצאים בניגוד עניינים לגבי החזר הכספים שהולוו לבעל השליטה.

טרם התקבלה תגובת אמפל לטענות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות