אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה ייחודית: בדיקה של נוהלי העבודה של החתמים

תביעה ייחודית: בדיקה של נוהלי העבודה של החתמים

הטענה המרכזית בתביעה: התשקיף היה מלא בפרטים מטעים, ולמעשה גויסו 170 מיליון שקל מהציבור בהתבסס על מידע שהתברר לאחר ההנפקה כשגוי

31.01.2012, 06:59 | מארק שון

לפני שנתיים וחצי, במאי 2009, הגישה הראל פיא - חברת קרנות הנאמנות של הראל פיננסים - לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בקשה לאשר תביעה ייצוגית נגד רשימה ארוכה של נתבעים, ובראשם חברת הנדל"ן לנדמארק גרופ.

הטענה המרכזית בתביעה: התשקיף היה מלא בפרטים מטעים, ולמעשה גויסו 170 מיליון שקל מהציבור בהתבסס על מידע שהתברר לאחר ההנפקה כשגוי.

מדובר בתביעה ייחודית מאוד, בעיקר בשל זהות הצדדים המתייצבים משני צדי המתרס. מצד אחד - הראל פיא, חברת הקרנות של בית ההשקעות הראל פיננסים, ומצד שני - החתמים שהיו אחראים לבדוק את התשקיף, ושחלקם נמצאים בבעלות בתי השקעות מתחרים.

גם ללא הנוכחות של הראל פיא, החשיבות של התביעה היא בכך שהיא שמה לראשונה את דרכי העבודה של החתמים במרכז התיק.

הנכסים העיקריים של לנדמארק גרופ בזמן הוצאת התשקיף היו שתי חלקות קרקע במדינת וירג'יניה שבארה"ב, שלפי הנטען היא מסרה מידע מטעה לגביהן ולא צירפה הסתייגויות מהותיות של השמאי באשר לשוויין.

טענה נוספת בתביעה היא שלנדמארק נתנה דיווחים חלקיים גם על עסקאות למכירת מחצית מהקרקע שלא יצאו לפועל. הצגה זו גרמה לרוכשים בהנפקה להאמין כי הנכס המרכזי שהיה לחברה שווה 25 מיליון דולר. הקרקע ושווייה נרשמו גם כהון העצמי של לנדמארק, וכך התאפשר לחברה להשלים בהצלחה את גיוס האג"ח. הסכום הכולל של התביעה עומד על 194 מיליון שקל.

באוקטובר 2011 נדחו כל הבקשות לדחות את התביעה על הסף. באמצע חודש פברואר צפוי להתקיים הדיון המכריע בתביעה בפני השופט עופר גרוסקופף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות