אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: בנק הפועלים בכיכר המדינה בדרך להפוך לחנות של ארמני צילום: אוראל כהן

דיבידנדים: בנק הפועלים בכיכר המדינה בדרך להפוך לחנות של ארמני

בית המשפט הורה לבנק הפועלים לפנות את הסניף שהוא מפעיל בכיכר המדינה ב־20 השנים האחרונות. בעלי הנכס שדרשו את הפינוי טענו כי בכוונתם להקים במקום סניף של מותג האופנה ארמני. נציגי הבנק: נערער על ההחלטה

31.01.2012, 09:05 | יסמין גיל

סניף המאיון העליון של בנק הפועלים בכיכר המדינה צפוי לפנות את מקומו ולהפוך לסניף של ארמני, כך לפחות עולה מהחלטה שקיבל אתמול בית משפט השלום בתל אביב, על רקע בקשת פינוי שהגישה אחת מבעלות הקרקע, חברת אינגה השקעות הנמצאת בבעלות קפריסאית.

הסניף בכיכר המדינה. השופט קבע שהתנהלות הבנק "גובלת בבריונות כלכלית" , צילום: אוראל כהן הסניף בכיכר המדינה. השופט קבע שהתנהלות הבנק "גובלת בבריונות כלכלית" | צילום: אוראל כהן הסניף בכיכר המדינה. השופט קבע שהתנהלות הבנק "גובלת בבריונות כלכלית" , צילום: אוראל כהן

הבנק מפעיל את הסניף בכיכר מאז 1992 ובמקור שכר את השטח משני אחים, חן ברסקי ואסתר בקשטנסקי. בדצמבר 2010 מכר ברסקי את חלקו בנכס (50%) לחברת אינגה, וזמן קצר לאחר הרכישה נפגשו נציגיה עם נציגי מחלקת הנכסים של הבנק והבהירו כי בכוונתם לפתוח במקום סניף של ארמני. נציגי הבנק סירבו לפנות את השטח וטענו כי בחוזה השכירות ניתנה להם זכות קדימה על הנכס, במקרה של מכירתו.

מתוך תצוגה של ארמאני, צילום: MCT מתוך תצוגה של ארמאני | צילום: MCT מתוך תצוגה של ארמאני, צילום: MCT

על רקע זה פתחה אינגה בהליכי פינוי נגד הבנק, באמצעות עורכי הדין עדי פורת ומורן שרביט ממשרד פורת, שרביט־מינס. בכתב ההגנה שהגיש הבנק לבקשת הפינוי הוא טען כי ברסקי הפר את התחייבותו להשכיר לו את הנכס לשבע שנים נוספות. "ברסקי הוליך אותנו שולל", טען הבנק בכתב ההגנה.

שלשום, החליט השופט ישי קורן לקבל את בקשת הפינוי להפתעת הבנק: "התנהלות הבנק מאז שנודע לו על המכירה גובלת בבריונות כלכלית. אלמלא היה מדובר בבנק גדול, ספק אם היה נמצא שוכר סביר שהיה מרשה לעצמו להתנהל בדרך זו", קבע קורן.

נציגי הבנק הודיעו בדיון כי הם צפויים להגיש ערעור על ההחלטה. מעו"ד פורת נמסר בשם בעלי הנכס כי "מדובר בהחלטה אמיצה". לשאלת "כלכליסט" מסר בנק הפועלים שהוא לא מתכוון לפנות את הסניף.

(מארק שון)

 

 

תרומת דם סלולרית

עובדי חברת פלאפון גילו אומץ והתייצבו לתרום דם בניידת מד"א שהגיעה במיוחד לבניין הנהלת החברה בגבעתיים. בראש תור התורמים נצפו אורי בר, סמנכ"ל התפעול של פלאפון, ודורון קורץ, סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה, שהראו כי למרות הצבע הכחול של הלוגו, גם הדם שלהם הוא בעצם אדום.

לנדאו מרתיח מים

 

אולי זה לא נראה לכם חשוב, אבל לעוזי לנדאו דווקא היה בוער מאוד לדאוג לזה שחגיגות יום העצמאות יתמקדו השנה בנושא שמירה על מקורות המים וההתפלה. ועדת השרים לענייני טקסים אימצה את הצעתו של שר האנרגיה והמים, השם החדש של לנדאו, שזה יהיה הנושא המרכזי בשנה ה־64 לישראל. תלמידי ארצנו, היכונו לשעת מחנך רטובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
בנק פועלים -ככר מדינה
מה ההתעקשות על הסניף הזה? הרי יש סניף נחמד גדול ומרווח בארלוזורוב 111 מרחק של כמה צעדים אם יסגרו את הסניף הזה ירדו הוצ' התפעול והבנק יוכל להקטין את העמלות ללקוחותיו בכלל, צריך לצמצם את כמות הסניפים ואת הרווח מכך להעביר בחלוקה שווה בין הלקוחות,הנהלת הבנק והעובדים שלא יעבדו עליכם....
תמיר , ר"ג  |  31.01.12
לכל התגובות