אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הציפורים לא זועמות על הפיראטים: "זה לא דבר רע"

הציפורים לא זועמות על הפיראטים: "זה לא דבר רע"

מנכ"ל יצרנית המשחק אנגרי בירדס, מיקאל הד, משוכנע שהמאבק המשפטי בפיראטיות הוא חסר תועלת: "המטרה היא להגדיל את מספר המעריצים שלנו, למדנו לקח מתעשיית המוזיקה"

31.01.2012, 11:00 | עומר כביר
"פיראטיות היא לא דבר רע, ויכולה ליצור יותר עסקים". מאחורי אמירה נחרצת זו לא עומד מוריד קבצים סדרתי, או אפילו קים דוטקום, כי אם אדם שעיסוקו יכול להיפגע חמורות משיתוף קבצים בלתי חוקי: מיקאל הד, מנכ"ל Rovio Mobile – יצרנית משחק האייפון והאנדרואיד הפופולרי אנגרי בירדס.

הד, שדיבר בכנס הנערך בקאן שבצרפת, אמר שבהתנהלותה למדה החברה מהטעויות של תעשיות המוזיקה, בכל הקשור להתמודדות עם ההפצה הפיראטית של משחקי אנגרי בירדס השונים והמרצ'נדייז הקשורים אליהם. "היו לנו בעיות עם פיראטיות, לא רק באפליקציות אלא במיוחד בכל הקשור למוצרי צריכה", צוטט מנכ"ל רוביו ב"גרדיאן". "יש בחוץ הרבה מאוד מרצ'נדייז לא רשמי, בעיקר באסיה".

לדברי הד, ברוביו סבורים שיהיה זה חסר תועלת לפעול נגד הפיראטים באמצעות בתי המשפט, בדומה לאופן שבו תעשיית הבידור מנסה ללחום בפיראטיות ברשת. פעולה מסוג זה, לדבריו, נדרשת רק אם מדובר במקרים הפוגעים במותג אנגרי בירדס או בניסיונות להונות את הלקוחות.

המטרה של רוביו, הוא הסביר, היא למשוך עוד מעריצים, גם אם היא אינה מרוויחה ישירות מהמוצרים השונים. "מה שלמדנו מתעשיית המוזיקה זה שצריך להפסיק להתייחס ללקוחות כאל משתמשים, ולהתחיל להתייחס אליהם כאל מעריצים. אם נאבד את המעריצים, העסק שלנו גמור. אבל אם נגדיל את מספרם, העסק שלנו יצמח".

לפני כשלושה שבועות הודיעה רוביו תיצור ערוץ טלוויזיה ייעודי לאנגרי בירדס. לדברי המנכ"ל, המשחק הפך כל כך מצליח, שהאפליקציה מתחרה בתוכניות הטלוויזיה הפופולריות ביותר בארה"ב על שעות הפנאי של הצרכנים. "האפליקציות שלנו הופכות לערוצים, ואנחנו יכולים להשתמש בערוצים אלו למכירת תוכן נוסף כמו מוזיקה", הוא אמר. "יש לנו כבר שיחות עם חברות תקליטים בנושא. אנחנו יכולים לקדם מוזיקה באמצעות האפליקציות שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות