אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות האלכוהול: 20 אלף שקל על וודקה?

חדשות האלכוהול: 20 אלף שקל על וודקה?

גם בישראל יש מי שמוכנים לשלם את תג המחיר הזה על וודקה סטוליצ'ניה שיוצרה על בסיס מי שלגים מההימלאיה ונארזה בבקבוק מרהיב. עובדה

01.02.2012, 11:16 | עמית יריב

יש אנשים שמוכנים לשלם לא מעט על אלכוהול. ולא מעט היא לשון המעטה. בקרוב עתידה חברת הכרם להביא לישראל מספר מצומצם של בקבוקים מהמהדורה המוגבלת של וודקה סטוליצ'ניה, שזכתה לשם: Elite Pristine Water Series from Stolichnaya - The Himalayan Edition, ולא מדובר בוודקה שמומלץ לשתות עם רדבול. רק 300 בקבוקים ממנה יוצרו, ומחירה בחו"ל 3,000 דולר. המחיר בארץ עתיד להגיע לכ־20 אלף שקל לבקבוק של 700 מ"ל.

מדובר בסדרת וודקות על בסיס מים ממקורות אקזוטיים. בסטוליצ'ניה מספרים הפעם על מי הפשרת שלגים בהרי ההימלאיה, על בקבוק מזכוכית בעבודת יד מבוהמיה, על פקק מצופה זהב, תיבת עץ, לוחית עם מספרו הסידורי של הבקבוק מתוך ה־300, ודוקרן קרח מצופה זהב. ובכל זאת: 20 אלף שקל על וודקה? האם באמת יש הבדל בין וודקה על בסיס מי שלגים מההימלאיה לבין, נאמר, כזו המבוססת על מי ברז מפתח תקווה?

סטוליצ סטוליצ'ניה Elite Pristine סטוליצ

ואם בסטולי לפחות מדובר במשקה חדש, יצרנית הג'ין בומביי ספיר חגגה 250 שנה למותג בהשקת מהדורה מיוחדת: אותו ג'ין מוכר אך בבקבוק קריסטל מעוצב להפליא. הבקבוק אכן מרהיב, אבל 750 מ"ל של המשקה בבקבוק רגיל עולים 166 שקל, ואילו מחירם בבקבוק הקריסטל 1,250 ליש"ט (קרוב ל־7,400 שקל) - פי 45 כמעט.

בומביי ספיר בומביי ספיר בומביי ספיר

בענייני יוקרה קשה להתחרות בלואי ה־13, מותג האולטרה פרימיום של רמי מרטן. ב־2007 השיק בית הקוניאק את ה־Black Pearl, מהדורה מוגבלת בת 786 בקבוקים של קוניאק שרוב רכיביו בני 100 שנה, בבקבוק קריסטל בעבודת יד של חברת בקראט היוקרתית. מחיר ההשקה היה כ־8,000 דולר, והסדרה אזלה תוך חודשיים.

קוניאק בלק פרל קוניאק בלק פרל קוניאק בלק פרל

השאלה אם יש הצדקה לשלם עבור בקבוק קוניאק מחיר כזה היא, כנראה, לא רלבנטית. אם יש מי שמייצר, יש גם מי שקונה. פתאום וודקה גריי גוס ב־250 שקל לא נראית יקרה כל כך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות