אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי אסר על מיזוג דויטשה בורסה ו-NYSE יורונקסט צילום: בלומברג

האיחוד האירופי אסר על מיזוג דויטשה בורסה ו-NYSE יורונקסט

הנציבות האירופית החליטה שהמיזוג, אשר נועד ליצור את הבורסה הגדולה בעולם, יפגע במידה ניכרת בתחרותיות

01.02.2012, 12:47 | סוכנויות הידיעות
הרגולטורים באיחוד האירופי הצביעו נגד המיזוג המתוכנן בין דויטשה בורסה ו-NYSE יורונקסט, שנועד ליצור את הבורסה הגדולה בעולם, בטענה לפגיעה בתחרותיות.

"דויטשה בורסה ו-NYSE יורונקסט קיבלו את ההודעה שהנציבות האירופית החליטה לאסור על השילוב העסקי המוצע ביניהן", מסרו החברות בהצהרה משותפת. "על אף הפתרונות שהציעו החברות, הנציבות האירופית הסיקה שהמיזוג יפגע במידה ניכרת בתחרותיות".

בפברואר שנה שעברה הודיעה דויטשה בורסה על כוונתה לרכוש את יריבתה הניו יורקית בעסקה שהוערכה בשווי 9.5 מיליארד דולר. מאז, השווי צנח ל-7.3 מיליארד דולר, על רקע ירידה במניות של דויטשה בורסה. החברות פנו בחודש שעבר באופן ישיר לנשיא הנציבות האירופית חוסה מנואל בארוסו, בניסיון להציל את המיזוג המתוכנן, בטענה שאיסור אירופי יפגע בבורסות האירופיות ויבריח עסקים לחלקים אחרים של העולם.

חששות סביב נושאי תחרותיות בלמו מיזוגים אחרים של בורסות ברחבי העולם. נאסד"ק ו- IntercontinentalExchange נטשו הצעה לרכישת NYSE יורונקסט, לאחר שמשרד המשפטים האמריקאי איים בתביעה, ואילו הצעת הרכש של בורסת סינגפור לרכישת הבורסה האוסטרלית עבור 8.8 מיליארד דולר קרסה לאחר ששר האוצר האוסטרלי הודיע שהעסקה מנוגדת לאינטרס הלאומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות