אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבדיה: עונשי מאסר נגזרו על מפעילי אתר השיתוף פיירט ביי צילום מסך: http://thepiratebay.org/

שבדיה: עונשי מאסר נגזרו על מפעילי אתר השיתוף פיירט ביי

ביהמ"ש לערעורים קבע שמפעילי האתר יישלחו לתקופות מאסר של 4 חודשים עד שנה, אך ייתכן שהם יישארו בסופו של דבר מחוץ לכלא. נקנסו בקרוב ל-7 מיליון דולר

01.02.2012, 16:02 | סוכנויות הידיעות

בית המשפט העליון לערעורים בשבדיה קבע סופית כי מפעילי אתר שיתוף הקבצים פיירט ביי יישלחו לתקופות מאסר של 4 חודשים עד שנה, והעומדים מאחוריו ישלמו קנס של 6.8 מיליון דולר (46 מיליון קרונות) על הפעלת האתר.

בנובמבר 2010 פסק בית המשפט לערעורים כי מפעילי האתר, שסייע לשתף קבצים באמצעות פרוטוקול ביטורנט, אשמים בעבירות של זכויות יוצרים. עם זאת, עונשי המאסר של פרדריק נייג', פיטר סונדה וקרל לונדסטורם אמנם קוצרו ביחס לעונש המקורי שהטילה עליהם ערכאה נמוכה יותר ב-2009.

לסונדה, המוכר בכינוי Brokep, צפויה כעת תקופת מאסר של 8 חודשים. נייג', המכונה TiAMO, יישלח ל-10 חודשי מאסר, ואילו איש העסקים קרל לונדסטרום קיבל את העונש הקל ביותר של 4 חודשי מאסר. נאשם רביעי, גוטפריד סוורטהולם, לא הופיע לשימוע בערעור מסיבות רפואיות. הוא יישלח למאסר של שנה ויחלוק בפיצויים, בהתאם לפסיקה מ-2009.

"זהו פסק דין אבסורדי", מסר פר סמואלסון, עורך דינו של לונדסטורם. "אני מאוכזב שבית המשפט אינו מעוניין לנתח את ההתפתחויות באחד המקרים המשפטיים המתוקשרים ביותר כים". אחד הנאשמים עידכן את האתר TorrentFreak כי בכוונתם כעת להגיש ערעור לבית המשפט האירופי לצדק - אף על פי שמהלך זה לא ימנע ביצוע פסק הדין בשבדיה.

החלטת בית המשפט אינה מעידה בהכרח שמפעילי האתר יישבו בפועל בכלא: במקרים רבים בוחרת מערכת המשפט השבדית לקצר 12 חודשים מתוך עונשי המאסר שהיא גוזרת. גם אם לא יזכו לכך, נאשמי פיירט ביי צפויים ליהנות מעוד כמה חודשים של חופש לפני שיתחילו לרצות את העונש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות