אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל דלק קידוחים עוקץ: "קראתי שהגז בים תטיס ייגמר בפורים, רק לא אמרו איזה פורים" צילום: עמית שעל

מנכ"ל דלק קידוחים עוקץ: "קראתי שהגז בים תטיס ייגמר בפורים, רק לא אמרו איזה פורים"

יוסי אבו התייחס לדיווחים שהתפרסמו בתקשורת לפיהם מאגר הגז שישראל משתמש בו יאזל כולו תוך מספר שבועות. "ההתמקדות שלנו היא לדאוג להביא כמה שיותר גז למשק בשנה הקרובה עד ש'תמר' יגיע", אמר

02.02.2012, 11:51 | ליאור גוטמן

"קראתי הבוקר שמאגר ים תטיס ייגמר תוך כמה שבועות, כלומר עד פורים, רק לא אמרו איזה פורים" - כך עקץ הבוקר (ה') מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו, דיווחים שהתפרסמו בתקשורת לפיהם מאגר הגז היחיד שישראל משתמשת בו יאזל כולו תוך מספר שבועות.

אבו, שדיבר במסגרת כנס הרצליה חזר על הודעות משרד התשתיות ברבעון האחרון שחזרו והתריעו כי מאגר ים תטיס הולך ואוזל ואמר ש""מאגר ים תטיס אכן נמצא בסוף חייו אבל ההתמקדות שלנו היא לדאוג להביא כמה שיותר גז למשק בשנה הקרובה עד ש'תמר' יגיע. זה אומר שפרט לים תטיס נפתח את 'נעה' ומאגרי לווין קטנים שצמודים לים תטיס, כך שכולם לא ישלמו יותר חשמל. אבל חייבים להבין - הרגולציה פה משתנה בתדירות גבוהה וזה מבריח יזמים", סיכם.

חברת נובל אנרג'י, שמחזיקה ב-47% ממאגר ים תטיס ומשמשת כקבלן הקידוח בפועל, הזימה אף היא את הפרסומים מהבוקר כאילו מאגר ים תטיס יאזל בתוך מספר שבועות ספורים ואמרה ש"נובל אנרג'י מנהלת את מאגר ים תטיס ועובדת עם לקוחותיה ועם משרד האנרגיה בכדי לספק את צרכי האנרגיה של ישראל ולאפשר אספקת גז גם במהלך כל חודשי הקיץ בהם הביקושים במשק גוברים, זאת עד להגעת הגז ממאגר תמר", לשון התגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות