אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנסות כבדים על בכירים בדור כימיקלים צילום: עמית שעל

קנסות כבדים על בכירים בדור כימיקלים

בימה"ש גזר את עונשם של הבכירים בדור כימיקלים שהגיעו השבוע להסדר טיעון עם הפרקליטות; על צבי מור נגזר קנס בסך 350 אלף שקל, על מיכאל ינובסקי בסך 250 אלף שקל ועל יוסף דיין בסך 180 אלף שקל

02.02.2012, 19:16 | הדר קנה

לאחר שהגיעו השבוע להסדרי טיעון עם הפרקליטות, גזרה היום (ה') השופטת דניאלה שריזלי את עונשם של שלושה בכירים בדור כימיקלים. על צבי מור נגזר קנס בסך 350 אלף שקל, על מיכאל ינובסקי נגזר קנס בסך 250 אלף שקל ועל יוסף דיין נגזר קנס בסך 180 אלף שקל. זאת בהתאם להסדר הטיעון.

בשנים 2000–2005 כיהן מור כיו"ר הדירקטוריון של חברת דור כימיקלים, מיכאל ינובסקי שימש כמנכ"ל החברה, ויוסי דיין היה סמנכ"ל הכספים ומזכיר החברה.

כתב האישום המקורי הוגש בסוף 2009 וכלל ארבעה אישומים: דיווח מטעה ביחס לקיום מנגנוני הביקורת התשקיפיים על מחיר חומר הגלם פורמלין; אי־דיווח על מכירה במחירי הפסד לחברת בעלי השליטה; אי־דיווח על מתן אשראי מועדף לחברת בעלי השליטה בניגוד להתחייבות התשקיפית ואי־דיווח על הסדר מיטיב עם חברת בעלי השליטה בקשר לחוב כספי של חברה ציבורית.

לפי האישום המרכזי הנוגע לפרשת הפורמלין, התקיים קשר עסקי ארוך בין דור כימיקלים הציבורית לחברת כרמל כימיקלים הפרטית שבבעלות מלאה של בעלי השליטה בחברת דור.

לפי כתב האישום, התקיימו עסקאות חריגות למכירת פורמלין ע"י דור לכרמל, שלא אושרו כדין ולא דווחו לציבור על פי חוק. עוד עולה מכתב האישום כי הנאשמים, שהיו חתומים על דו"חותיה הכספיים של דור, ידעו על אי־קיום ההתחייבות התשקיפית של דור לכנס את ועדת הביקורת שלה מדי שישה חודשים כדי לוודא שמחיר מכירת הפורמלין לכרמל עומד בתנאי השוק. למרות זאת, לא דיווחו אלה על אי־ קיומה של ההתחייבות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה