אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הנפקת פייסבוק: בונו עומד להפוך לאמן העשיר ביותר בעולם צילום: בלומברג

בעקבות הנפקת פייסבוק: בונו עומד להפוך לאמן העשיר ביותר בעולם

סולן U2 מחזיק ב-1.5% ממניות פייסבוק בשווי של כמיליארד דולר. ההון הנוכחי שלו מוערך בכ-105 מיליון דולר, ולאחר ההנפקה יעקוף את פול מקארתני ברשימת האמנים העשירים

03.02.2012, 08:27 | סוכנויות הידיעות
לאחר שענקית הרשתות החברתיות, פייסבוק, הגישה תשקיף להנפקה לרשות ניירות ערך האמריקאית, מייסד החברה, מארק צוקרברג, צפוי להפוך לאחד מ-50 האנשים העשירים ביותר בעולם.  המניות של צוקרברג יהיו שוות 16 מיליארד דולר במחיר ההנפקה של החברה. אולם ברשימת המרוויחים בעתיד מופיע עוד שם מפורסם: בונו, הזמר של להקת U2 מחזיק ב-1.5% ממניות פייסבוק באמצעות חברת ההשקעות שלו, אלביישן פרטנרס. זה הופך את ערך השקעותיו בחברה לכמעט מיליארד דולר, ולפחות על הנייר, הוא ייחשב לאמן העשיר בעולם.

החברה של בונו השקיעה בפייסבוק ב-2009 ושילמה כ-90 מיליון דולר על המניות. באותו זמן, העיתונות הכלכלית הייתה סקפטית לגבי ההשקעה בשל העובדה שהרשת החברתית עדיין הייתה יותר בבחינת קונספט מאשר חברה שמכניסה כסף, וחברת ההשקעות שילמה על המניות את מחיר השוק. השקעות כושלות נוספות של החברה באותו הזמן אף זיכו אותה בתואר המפוקפק "חברת ההשקעות הגרועה ביותר ב-2010".

כוכב הרוק העשיר ביותר בעולם הוא פול מקרתני, עם הון שמוערך בכ-750-600 מיליון דולר. בונו שווה כעת כ-105 מיליון דולר, לכן, הוא צפוי לעקוף את מקרתני ביותר מ-300 מיליון דולר.

ייתכן שההנפקה של פייסבוק תתקיים רק בעוד מספר חודשים, ושההערכות לגביה ישתנו עם הזמן, אבל בונו עדיין יהיה כוכב הרוק העשיר ביותר בעולם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
פשוט גאון
לכל הציניים - בונו הוא גאון . גם במוזיקה שיצר במשך 30 שנה , עם להקתו, (והצליח להחזיק ולמלא אצטדיונים, ולשבור שיאים גם ב2011)וגם בחוש העסקי , ובתרומה האדירה שלו למדינות הנחשלות באפריקה. הוא עשה המון עבור המלחמה באיידס. מאמינה שימשיך לתרום גם בתור מליארדר. הרגליים שלו מאוד על הקרקע.
דנה , צפון  |  03.02.12
16.
איזה רדידות. מה יהיה הסוף?
נכנסים לתוך הכיס של אנשים בצורה גועלית ודוחה. כמה ההוא שווה היום? וכמה הוא יהיה מחר? וכמה יהיה לו מחרתיים יותר מזה ויותר מההוא וכן הלאה וכן הלאה. ככה בונים שנאה וקינאה ותחרות ויריבות, סתם. ככה. בלי שום תרומה לידע כלכלי כזה או אחר. חברים, זה ממש אבל ממש לא כלכליסט. זאת רכילות זולה שלא מוסיפה לכם שם נקודת זכות. היה אפשר לכתוב את אותה הכתבה בלי כל הצהוב הזה שזולג לכם מהאוזניים.
דודו מצליח  |  03.02.12
לכל התגובות