אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד מכה לתדמית הקרוזים: מאות נוסעים בספינות פרינסס קרוז לקו בדלקות קיבה

עוד מכה לתדמית הקרוזים: מאות נוסעים בספינות פרינסס קרוז לקו בדלקות קיבה

השנה השחורה של חברות השיט נמשכת: מאות נוסעים ואנשי צוות בשתי ספינות של פרינסס קרוז חלו בדלקות קיבה, והחברה תיאלץ לבצע בהן חיטוי מיוחד ולעכב את ההפלגות הבאות

05.02.2012, 11:49 | סוכנויות הידיעות
השנה השחורה של חברות השיט נמשכת: אחרי הטביעה של קוסטה קונקורדיה מול חופי איטליה, הודיעה חברת פרינסס קרוז על עיכובים בעלייה לסיפון בספינות קראון פרינסס ורובי פרינסס, בעקבות מספר גדול של דלקות בקיבה (Norovirus) שהתרחשו בשייט האחרון של שתי הספינות.

על פי ההצהרה שפרסמה חברת הספנות, 92 מתוך 3,133 הנוסעים ברובי פרינסס ו-13 מתוך 1,186 חברי הצוות נדבקו בווירוס, ואילו 364 מתוך 3,103 הנוסעים ו-30 מתוך 1,168 חברי הצוות בקראון פרינסס נדבקו.

אף שמדובר במספרים נמוכים באופן יחסי, חברות הספינות נדרשות לדווח על כל מקרה של המחלה, שכן מדובר בדלקת מדבקת במיוחד. במקרה שמספר החולים עולה על 2% מכלל הנוסעים חייבים אף לפרסם "דו"ח מיוחד". ברובי פרינסס מדובר ב-3% מכלל הנוסעים בעוד שבקראון פרינסס המספרים טיפסו ל-11%.

שתי הספינות יעברו ניקוי מיוחד לפני שיוכלו לצאת לקרוז הבא שלהן, ולכן העיכובים בעלייה לסיפון.

קראון פרינסס עגנה בנמל אוורגליידס בהתאם ללוח הזמנים ביום שבת בבוקר, אך עדיין לא ברור כמה זמן ייקח לצוות לחטא את הספינה, והאם יושפע מכך קרוז של שבעה לילות לדרום הקאריביים, שנקבע לשבת בערב. דוברת החברה  מסרה כי הקרוז הבא של רובי פרינסס, שבעה לילות למזרח הקאריביים, ייצא ביום ראשון על פי התכנון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
מה יהיה
עובדות נורו וירוס הוא ממשפחת התפרצויות הקיבה, שבדומה לשפעת עובר במגע יד אדם. זו לא הרעלת קיבה (שאינה מדבקת). יש רק חולי אחד בעולם שהוא יותר נפוץ והוא - הצטננות. לפי CDC יש שלוש דרגות להתפרצות. הנוהל הוא שברגע שירדו כל הנוסעים צוות האוניה מבצע חיטוי של כל השטחים הציבוריים בכלור, (1000 חלקיקים למליון) הקרוז החדש ייצא, ואם לא מתגלים מקרים חדשים למשך 48 שעות דרגת ההתפרצות יורדת מקור ההתפרצות הוא אגב בנמלים בקריביים או בארצות הברית שם כידוע שורר חורף - גן עדן לשפעות. לקרוא בעיתון כתבה שמלאה במידע מוטעה, מפחידה אותי. אם זה מה שכותבים על נושאים שאני קצת מבין בהם, מה לעזאזל מאכילים אותי בנושאים שאני לא מבין בהם?
קפטן סטובינג , סנט מרטין  |  05.02.12