אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלרד רוכשת את אואזיס בכ-10 מיליון שקל

טלרד רוכשת את אואזיס בכ-10 מיליון שקל

חברת התקשורת הותיקה הצליחה לחזור לרווחיות, כעת היא רוכשת 60% מחברת התקשורת אואזיס, העוסקת בפיתוח ותכנון של רשתות תקשורת

05.02.2012, 12:44 | אסף גלעד

זוכרים את טלרד? חברת התקשורת הותיקה שהתרסקה עם פשיטת הרגל של נורטל, פעלה מתחת לרדאר בשלוש השנים האחרונות מאז שהועברה לידיה של קרן פורטיסימו בניהולו של יובל כהן.

טלרד הצליחה לחזור לרווחיות, והיום היא רוכשת 60% מחברת התקשורת אואזיס לפי שווי שנע בין 15 ל- 20 מיליון שקל. לפי ההערכה, העבירה טלרד לבעלי המניות של אואזיס סכום של כ-10 מיליון שקל.

טלרד את קנתה את האחוזים מידיהם של בעלי המניות באואזיס: חן רוזן-רג'ואן, עמוס רוזנבוים, תומר שרון ותמיר לוינס. על מנת לספק את ה-60% שרון מכר את מלוא אחזקותיו בחברה ואילו השאר נותרו עם חלקם היחסי מתוך ה-40% בחברה.

הרכישה תתבצע באמצעות חברת מגלקום, חברה שרכשה טלרד לפני שנה ב- 40 מיליון שקל. אואזיס, הנרכשת, היא חברה הממוקדת בפיתוח ותכנון של רשתות תקשורת מבוססות IP עבור מפעילות תקשורת (ISP).

בין לקוחותיה- כל חברות הסלולר בישראל, גולן טלקום וחברת אינטרווייז, מרכז המו"פ של AT&T בארץ. היא מעסיקה כ-20 עובדים והיקף הכנסותיה בשנה מוערך בכ-10 מיליון דולר.

מגלקום, שכאמור הינה חברת בת של טלרד. מתמחה בהקמת תשתיות תקשורת עבור ארגונים, הקמת מרכזי נתונים, חדרי שליטה ובקרה וכן חדרי עסקאות למוסדות פיננסיים.

מגלקום היא חברה רווחית שמכניסה 75 מיליון שקל בשנה ומעסיקה 100 איש. לאחרונה, זכתה במכרז ממשלתי שהוציא החשכ"ל במשרד האוצר, למתן שירותים ואספקת ציוד והתקנות תשתיות תקשורת IP לכל משרדי הממשלה.

"רכישת אואזיס היא חלק מהאסטרטגיה שלנו להפוך את טלרד לקבוצת אינטגרציה לעולם התקשורת הניידת, ובמקביל לפתח את השוק הבינלאומי שלנו", אומר ל'כלכליסט' רן בוקשפן, מנכ"ל טלרד בשלוש השנים האחרונות.

טלרד עברה במהלך שלוש השנים האחרונות תהליך הבראה לאחר שאחד הלקוחות הגדוליים שלה, נורטל, פשטה את הרגל והותירה אותה עם חובות בגובה של 20 מיליון דולר. טלרד נאלצה לסגור קווי מוצר, ולפטר כ-500 עובדים מתוך 600 העובדים שהיו לה.

במשך הזמן התמקדה טלרד, במתן שירותי אינטגרציה ופרויקטים במדינות העולם השלישי. את 20 מיליון הדולר שלה, החזירה טלרד, "ללא תספורת" לדברי בוקשפן, הוא מוסיף כי החברה ממשיכה לאתר רכישות נוספות שיסייעו להוציא פעילויות נוספות שלה לחו"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות