אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוצאים מהקופסה: עובדי תעשיית הטונה הפגינו נגד ההחלטה להפחית מכסים צילום: אורן אגמון

יוצאים מהקופסה: עובדי תעשיית הטונה הפגינו נגד ההחלטה להפחית מכסים

מחו על המלצת ועדת קדמי להפחית המכס מ-30% ל-12% ופנו לרה"מ בבקשה למנוע סגירת מפעלים ופיטורים בענף. במקביל, המפעלים עצרו הייצור

05.02.2012, 15:48 | טל ליטמן

מאות עובדי תעשיית הטונה המקומית הפגינו היום (א') ברחבת הסינמטק בתל אביב כנגד המלצות ועדת קדמי שהתפרסמו בשבוע שעבר, לפיהן בין היתר יופחת המכס על הטונה שעומד כיום על כ-30%, ל-12% בפריסה של 4 שנים. במקביל להפגנה, המפעלים השביתו היום את קווי הייצור שלהם כחלק משרשרת פעולות המחאה מתוכננות.

קדמי, לתשומת ליבך: 660 עובדים פוטרו בענף המזון באוקטובר-נובמבר לפי ניתוח התאחדות התעשיינים תעשיית המזון צמצמה משמעותית כבר בסוף השנה שעברה את כח האדם ויותר משליש מ-1,700 מפוטרי התעשייה היו מענף המזון טל ליטמן, 4 תגובותלכתבה המלאה

בישראל חמישה מפעלים מקומיים לייצור שימורי טונה: סטרקיסט, ויליגר, פילטונה, פרי הגליל ושימורי המרכז, כולם ממוקמים בישובי הפריפריה (חצור, טירת הכרמל, טירה, קריית מלאכי, באר שבע).

המפגינים פנו באופן באישי אל ראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה למנוע את הפחתת המכסים, למנוע את סגירת המפעלים ופיטורי העובדים בעיירות בהן אחוזי המובטלים גבוה מהממוצע ממילא. המפגינים הניפו שלטים בהם נכתב: "כבוד ראש הממשלה - המשפחה שלי לא שווה לך 7 שקל בחודש?", "סוגרים את המפעל, סוגרים לנו את הפרנסה".

אחד מעובדי המפעלים אמר בהפגנה: "בחדשות בערוץ 2 אמרו שסל המוצרים יוזל ב-7 שקלים בלבד. אבל לי לא יהיה כסף לקנות לחם לילדים שלי אם המפעל ייסגר. ממתי כמה שקלים שווים סבל של כל-כך הרבה משפחות מובטלות? ישראל היא מדינה מתוקנת שדואגת לאזרחיה או שגם אנחנו מצטרפים למדינות העולם השלישי? אדוני ראש הממשלה, אני פונה אליך ושואל - אני לא שווה יותר מ-7 שקלים? אנחנו לא ננוח ולא נשקוט עד שתבטל ההמלצה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
מדינת חלם
קודם מיבשים את החולה ואח"כ מציפים בחזרה. אח"כ סוגרים את כל החינוך הטכנולוגי ונזכרים להקים אותו מחדש כי אי אפשר להשיג אפילו מסגר אחד נורמלי במדינה... ועכשיו מחסלים את התעשיה המסורתית שמספקת עבודה בפריפריה רק כדי לגלות בעתיד איזו טעות זו היתה ? אז מה, בעוד 10 שנים יקימו את כל מפעלי הטונה מחדש ? זה הגיוני ? מישהו במדינה הזאת חושב קדימה או רק מגיב בפניקה להמון שרוצה "צדק חברתי"... הגיעה הזמן שיהיה מבוגר אחראי בממשלה שיעצור את המהלך הטפשי של הורדת המכסים. בכל העולם מגינים על התעשיה והעובדים ורק בישראל מגינים על היבואנים... אולי עדיף גם לייבא את ראש הממשלה מסין.
אורי , חיפה  |  06.02.12
לכל התגובות