אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד תביעה: שי אבוטבול תובע את הפועל תל אביב על 5.48 מיליון שקל צילום: טל שחר

עוד תביעה: שי אבוטבול תובע את הפועל תל אביב על 5.48 מיליון שקל

נגד הפועל תל אביב של אלי טביב קיימות תביעות בסך של יותר מ-40 מיליון שקל

06.02.2012, 11:35 | כתב כלכליסט

שי אבוטבול, שחקן הפועל תל אביב, הגיש אתמול תביעה למוסד הבוררות של ההתאחדות לכדורגל נגד המועדון והבעלים – אלי טביב – בגין אי קיום הסכם מחייב שנחתם, לטענתו, בין הצדדים. התביעה הוגשה באמצעות משרד עורכי דין מטרי, מאירי ושות'.

סכום התביעה הכולל עומד על 5.48 מיליון שקל - שכרו של הקשר עד תום תקופת החוזה שנקבע לעונת 2015/16. ‏בכתב התביעה מציין הקשר בן ה-29 כי בתחילת העונה הנוכחית, ב-11 באוגוסט 2011, נחתם מולו זיכרון דברים בנוגע לשדרוג חוזהו הקיים בהפועל. בזיכרון הדברים נקבע כי אבוטבול ירוויח בעונה הקרובה 366 אלף שקל נטו כשכר בסיס, בנוסף לפרמיות בסכום זהה (לאחר 30 משחקי ליגה).

על-פי ההסכם, היה אמור שכרו של אבוטבול לצמוח בהדרגה מדי שנה, עד לכדי שכר בסיס של 109,807 יורו נטו בעונת 2015/16, בנוסף לפרמיות בגובה 4,888 שקל לכל נקודת ליגה.

כמו כן, הוסכם בין הצדדים כי אבוטבול יהיה זכאי בכל עונה למענק אליפות בשווי 244 אלף שקל נטו, ל-24, 000 שקל בונוס בגין סיום העונה במקום שמבטיח השתתפות במפעל אירופי, ולמימון מלא של הוצאות רכב חדש.

אבוטבול טוען כי על-אף הפצרות חוזרות ונשנות, לא הואילו בקבוצה להפקיד בבקרה התקציבית את החוזה החתום עליו סוכם עמו בזיכרון הדברים, והשתמשו במכוון בטקטיקה של מריחת זמן.

מעורכי דינו של אבוטבול נמסר: "נראה כי הנתבעת מבקשת לנהוג במקרה זה בשיטה שבה היא מתנהלת בתקופה האחרונה, לפיה היא חותמת על הסכם או התחייבות לתשלום; אינה מקיימת את התחייבויותיה; מנהלת משא-ומתן בניסיון לשפר את התנאים שסוכמו; ולבסוף אינה מגיעה לסיכום כלשהו ומאלצת את הצד שכנגד לנקוט נגדה בהליכים משפטיים", נאמר בכתב התביעה. "בדרך זו דוחה הנתבעת את קיום התחייבויותיה, כנראה מתוך תקווה שהצד שכנגד 'ישבר' ויסכים לוותר על חלק מהסכומים להם הוא זכאי".

אבוטבול ממשיך בינתיים לקבל שכר לפי החוזה עליו חתם ב-2009 (שכר בסיס של 341 אלף שקל ברוטו לעונה, לא כולל פרמיות ומענקים). נגד הפועל תל אביב נמצאים בתהליכי משפט תביעות על סך של יותר מ-40 מיליון שקל. התביעות הן של סוכנים, קבוצות ושחקנים.

תגובת הפועל תל אביב: "לשי יש חוזה בבקרה התקציבית.בכל מקרה אנו נפעל למציאת פתרון לעניין".

 

גם טוטו תמוז, חלוץ הקבוצה, שוקל לתבוע את אלי טביב על כך שמנע ממנו לעבור בחלון העברות למונאקו. לגבי טוטו תמוז מכחיש טביב שמנע מהשחקן לעבור למונאקו. .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות