אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבעות נגד הבירוקרטיה: "בישראל אין כיום דרך חוקית להגיש בקשה לקידוח נפט" צילום: חיים כץ

גבעות נגד הבירוקרטיה: "בישראל אין כיום דרך חוקית להגיש בקשה לקידוח נפט"

נציגים מהשותפות הופיעו היום בפני ועדת הכלכלה. גיורא איילנד: "חברי הכנסת שהשתתפו בדיון, היו אמפתים לדרישות שלנו. הם הבטיחו שיהיה בסדר"

06.02.2012, 13:08 | שי סלינס

נציגים משותפות גבעות העוסקת בחיפושי נפט וגז הגיעו היום (ב') לדיונים בוועדת הכלכלה של הכנסת במטרה לפעול להסרת חסמי התכנון של ועדות הכנסת השונות בקידוחי הנפט.

"עקב דחיית האישורים ואי קביעת לוחות לוחות זמנים ברורים לקידוחים על ידי הממשלה, גבעות נאלצה להקפיא את החוזה עם הספקים", טענו בגבעות בהתייחס להודעה שקיבלו מהוועדה המחוזית במשרד הפנים לפני כחודש לפיה הוחלט לדחות את בקשתה לביצוע קידוחים לחיפוש נפט באתרים מגד 6, מגד 7 ומגד 8.

בנוסף מסרו מהשותפות מספר נתונים על הקידוח באתרים השונים וציינו כי עד סוף ספטמבר האחרון הופקו בשדה 'מגד 5' וממקטע יחיד - 8B מעל ל-100 אלף חביות נפט - שווה ערך ל-15.9 מיליון ליטר.

"אין הובלה ממשלתית מרוכזת. נכון להיום בסמכות ועדת משנה בוועדה המחוזית להחליט שפיתוח השדה לא יתקיים לעולם וללא זכות ערעור. ההליכים שקיימים לא מתאימים, הן במובן לוחות הזמנים והן מבחינת מתן משקל לשיקולי ביטחון לאומי. בנוסף הדרישה למסדרון אקולוגי בין כביש 6 לגדר הביטחון, עלולה להוביל לביטול האפשרות לפתח שדה נפט", אמרו בגבעות והוסיפו כי מאפריל 2011 ועד היום אין דרך חוקית להגיש בקשה לקידוחי נפט".

"הבטיחו שיהיה בסדר"

גיורא איילנד יועץ חיצוני לגבעות שהשתתף בדיוני הוועדה אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי "שלושת חברי הכנסת שהשתתפו בדיון, היו אמפתים לדרישות שלנו. הם מבינים שזה חשוב והעיכובים לא ענייניים".

"שאלתי במהלך הדיון את נציג המשרד להגנת הסביבה האם יש דרישה של המשרד שאנחנו לא עומדים בה, והתשובה שלו הייתה חד משמעית – לא".

"צריך להבין שהיום אין דרך חוקית להגיש בקשה כלשהי על מנת להתחיל בקידוח למטרת נפט, וזאת עקב הרגולציות והתהליכים המסובכים", הוסיף איילנד.

"למרות הכל אני אופטימי משום שרוח הדברים בוועדה יחסית טובה. כולם הבטיחו שיהיה בסדר", סיכם איילנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מגד - שדה הנפט היחיד בישראל
זהו שדה נפט יחידי בישראל בעל משמעות גדולה לצרכי המדינה ואסטרטגיה ביטחונית מובהקת. רק תחשבו על מקרה של אמברגו . או מצור על מדינת ישראל ! אנחנו חייבים להוריד את התלות במשאבי חוץ בזמן חרום ! כנראה שיש לנו נס משמיים שבעת הזו מוצאים נפט בכמויות כאלה , קיבלנו אפשרות לפתח שדה נפט בישראל - אל תתנו לבירוקרטיה לנצח ! תנו לנו נפט כחול לבן !
mosses , טקסס  |  06.02.12
לכל התגובות