אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההטבות לבעלי הוילות אושרו: ינתן פטור מדמי היתר לתוספת יחידת דיור צילום: סיון פרג'

ההטבות לבעלי הוילות אושרו: ינתן פטור מדמי היתר לתוספת יחידת דיור

מועצת מקרקעי ישראל החליטה על מתן הפטורים וההקלות בתשלומים לתוספת של של עד 240 מ"ר כדי לעודד חוכרים לבצע שינויים בקרקעותיהם ולהגדיל את היצע יחידות הדיור במשק

06.02.2012, 14:39 | שי פאוזנר

מועצת מקרקעי ישראל אישרה בסוף השבוע את רשימת ההקלות וההחלטות הרבות שהוצאו על ידי משרד השיכון בתקופה האחרונה כדי לייצר יותר יחידות דיור ברחבי הארץ. בין השאר, אישררה המועצה החלטה בעניין הקלה על מי שבונים תוספות בנייה לבתים פרטיים ביישובים עירוניים. תוקף הטבה זו למשך שנתיים. נציין כי בשלב זה לא תחול ההטבה על קרקעות בישובים כפריים עד להסדרת נושא הבעלות על הקרקע במושבים עד תומו.

במנהל הסבירו כי כדי לעודד חוכרים לבצע שינויים בקרקעותיהם, ולהגדיל את היצע יחידות הדיור במשק, החליטה מועצת מקרקעי ישראל על מתן פטורים והקלות בתשלום דמי היתר בעת ביצוע תוספות בנייה, שינוי ניצול בקרקע, ושינוי יעודה. חוכרים בבתים צמודי קרקע יוכלו להוסיף שטח בנוי לביתם או להוסיף יחידות נוספות על המגרש, בכפוף לאישור מוסדות התכנון, ללא תשלום דמי היתר למינהל, בתנאי שהשטח הבנוי הכולל של כל היחידות לא יעלה על 240 מ"ר. עבור תוספת בנייה מעבר ל-240 מ"ר ישלם החוכר למינהל 31% מהערך המעודכן של זכויות הבניה הנוספות.

בעת ביצוע שינוי ניצול, דהיינו תוספת של יותר מיחידת מגורים אחת, ישלם החוכר למינהל בכל אזורי הארץ (למעט קו עימות ואזור עדיפות א') 31% מההפרש שבין הערך המעודכן של הזכויות לפי החוזה התקף או של זכויות בניה בהיקף של 240 מ"ר (הגבוה מביניהם) לבין ערכה המלא של הקרקע לאחר שינוי הניצול. באזורי עדיפות לאומית א' וקו עימות לא יגבה המינהל כלל דמי היתר עבור תוספת בניה של יחידה אחת או יותר. עבור שינוי יעוד ממגורים לכל יעוד אחר יגבה המינהל בכל אזורי הארץ 31% מההפרש בין הערך המעודכן של הזכויות לפי החוזה התקף או של זכויות בניה בהיקף של 240 מ"ר (הגבוה מביניהם) לבין ערכה המלא של הקרקע לאחר שינוי היצול. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
חבורת של מועצת החלמאים
ואיך זה אמור להקל על בעיית הדיור? הרי היום ישנו פטור ל 160 מ"ר ראשונים וגודל הבתים הפרטיים הממוצע הוא סביב 160 -200 מ"ר, אז נראה לכם שהתקנה החדשה באמת תהווה תמריץ לבנות יחידה נוספת ולקבל פטור של 80-40 מ"ר. הרי עדיף להשאיר את הפטור על 160 מ"ר ליחידה הקיימת ולתת פטור נוסף של 160מ"ר ורק עבור תוספת יחידה נוספת כך שבאמת זה יהווה תמריץ לבנות וגם תוסיף יחידות דיור.... בקיצור מועצת חלם!!!!!!!
סתם אחד  |  07.02.12
לכל התגובות