אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרקוזי: "המצב ביוון צריך להיפתר אחת ולתמיד" צילום: בלומברג

סרקוזי: "המצב ביוון צריך להיפתר אחת ולתמיד"

נשיא צרפת אמר במסיבת עיתונאים משותפת עם קאנצלרית גרמניה כי לא יועברו עוד כספים למדינה, אלא אם תסכים לבצע את צעדי הצנע שדורשים בגוש היורו

06.02.2012, 14:58 | סוכנויות הידיעות

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי אומר כי המצב ביוון צריך להיפתר פעם אחת ולתמיד. במסיבת עיתונאים משותפת שערך בפריז יחד עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, הדגיש סרקוזי שלא ישוחררו עוד כספים למדינה אלא אם תסכים לבצע את צעדי הצנע והרפורמות שדורשים בגוש היורו.

מרקל אמרה דברים בטון דומה, וציינה כי לא יועבר מימון חדש ליוון מבלי שתתקבל הסכמה עם נציגי הטרויקה, שכוללים מפקחים מטעם קרן המטבע הבינלאומית, האיחוד האירופי והבנק האירופי המרכזי. "כל הנושאים באחריות ביוון חייבים לדעת - לא נזוז מהעמדה הזו", הדגישה.

לדברי סרקוזי, הוא ומרקל חושבים שיוון צריכים לשמור את הכנסות המדינה בקרן נפרדת שתיועד לתשלום החובות ולהימנעות מפשיטת רגל. עוד הוא הוסיף כי המנהיגים ביוון חייבים "לקחת אחריות". אולם הוא הוסיף בשמץ אופטימיות כי הסכם החילוץ השני ליוון "מעולם לא היה קרוב יותר".

"אירופה היא מקום שבו לכל החברים יש זכויות וחובות. הזמן הולך ואוזל, חייבם לפתור את המצב", אמר סרקוזי. מרקל מצידה הוסיפה כי הם מעוניינים להמשיך ולראות את יוון בגוש היורו.

מלבד יוון, שני המנהיגים העבירו ביקורת על רוסיה שמנעה החלטה של מועצת האו"ם נגד סוריה. שמה של סין לא עלה, ככל הנראה מכיוון שהיא נחשבת תורמת פוטנציאלית לגוש היורו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות