אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עבודות שירות של 4 חודשים על עבירת בנייה צילום: shutterstock

עבודות שירות של 4 חודשים על עבירת בנייה

תושב חולון הורשע שביצע תוספות בנייה של כ-25 מ"ר לדירתו ללא היתר. כמו כן הוטל עליו קנס בסך 10,000 שקל

06.02.2012, 16:11 | שי פאוזנר

נמשכת המגמה של החמרת העונשים המוטלים על ידי בית המשפט לעניינים מקומיים בחולון בעבירות של אי ביצוע צווי הריסה.

על תושב חולון נגזרו 4 חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות לאחר שביצע תוספות בנייה ללא היתר בגודל של כ-25 מ"ר לדירתו. בית המשפט הטיל עליו צו הריסה שלא כובד על ידו ובשנת 2004 הוא נשפט בשל הפרת הצו, הוטל עליו עונש של מאסר על תנאי, אך גם זה לא הביא אותו לידי ביצוע ההריסה.

עיריית חולון, שיוצגה ע"י התובע העירוני, עו"ד ניר כהן, הגישה נגד כתב אישום נוסף על הפרת אותו צו ובית המשפט דחה את טענתו, לפיה בשל קושי קונסטרוקטיבי, הוא לא יכול היה לבצע את ההריסה. השופט עזריה אלקלעי הטיל עליו 60 ימי מאסר בפועל וכן הפעיל את עונש המאסר על תנאי מההרשעה הקודמת של 4 חודשי מאסר על תנאי.

עם זאת בית המשפט התחשב בנאשם שקבע, שהעונשים יבוצעו בחופף, כך שבסך הכל יהיה עליו לרצות עונש של 4  חודשים. ביצוע העונש יהיה בדרך של עבודות שירות בבית החולים וולפסון. כמו כן, הוטל עליו קנס של 10,000 שקל.

השופט ציטט בדבריו את המלצת בית המשפט העליון, כי "בעבירות של הפרת צווים שיפוטיים בתחום התכנון והבנייה מן הראוי ככלל להטיל עונשי מאסר בפועל של ממש. זאת הן נוכח הצורך להיאבק בעבירות של בנייה בלתי חוקית, שזה מכבר הוכרו ע"י בית המשפט כ'מכת מדינה', והן נוכח הפגיעה החמורה בשלטון החוק, שנגרמת כתוצאה מהפרתם של צווים שיפוטיים".

בחודש שעבר כבר נשלח תושב חולון למאסר לאחר שלא ביצע צו הריסה לבנייה בלתי חוקית בביתו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
מכת מדינה - כיוון שהשופטים רחמנים
תפסיקו להתבונן רק על ערבים וחרדים. עבירות הבניה הן מכה מזה עשרות שנים. בתל אביב כל קבלן שבנה לפני כמה עשורים הוסיף דירות בחצי מרתף או קומת עמודים - דירות לא חוקיות שבמשך הזמן הפכו לעובדה ולא נוגעים בהם. הבעיה היא שהאכיפה לא חזקה מספיק - והענשים קלים מדי. והעקר : אל תזלזלו בעבירות כאלה - הן חמורות וריבויין משקף בעקר את העובדה שבעם שלנו מזלזלים בחוקים ויש עבריינים רבים (בכל התחומים).
יובל  |  06.02.12
30.
יש בהרצליה אחד שצוחק עליו ועל כולם --- הוא בכלל בנה 200 מ"ר על גינה ציבורית בשווי מליון $
הבחור גם השתלט על חניה ציבורית ועשה אותה "שלו" ... מה שמצחיק הוא שהעיריה לא נוגעת בו ... תבינו, לא מדובר בחור בקצה הרצליה, אלה באחד המקומום היקרים ביותר בארץ - בסמיכות לצמרות ... נראה את העירייה מחזירה את הגינה ואת החניה לתושבים.... על זה נאמר .. מי צריך קשרים שיש קומבינה
שרון  |  06.02.12
לכל התגובות