אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקט מגה-אפלוד: נסגר אחד מאתרי שיתוף הקבצים הגדולים ברשת צילום מסך: btjunkie.org

אפקט מגה-אפלוד: נסגר אחד מאתרי שיתוף הקבצים הגדולים ברשת

נגד BTjunkie, מנוע חיפוש לקובצי טורנט, מעולם לא ננקטו הליכים משפטיים - אך העומדים מאחוריו חששו שהמאבק בפיראטיות יפגע בהם. "זהו סוף הדרך, חברים", כתבו בהודעה שפרסמו באתר

06.02.2012, 16:46 | עומר כביר

BTjunkie, מאתרי שיתוף הקבצים הפופולריים ברשת, נסגר השבוע בהחלטת מפעיליו. לדבריהם, ההחלטה התקבלה לאור סגירת אתר ההורדות מגה-אפלוד ומעצר מפעיליו, וכן בעקבות החלטת בית המשפט בשבדיה לדחות את הערעור שהגישו מפעילי האתר פיירט ביי על עונשי המאסר שנגזרו עליהם.

"זהו סוף הדרך, חברים", נאמר בהודעה שפורסמה באתר. "ההחלטה לא התקבלה בקלות, אבל החלטנו לסגור מבחירה שלנו. במשך שנים נלחמנו על זכותכם לתקשר, אבל זה הזמן לעבור הלאה. זו הייתה חוויה של פעם בחיים, שיהיה לכם רק טוב!".

נגד האתר, ששימש כמנוע חיפוש לקובצי טורנט, מעולם לא ננקטו הליכים משפטיים. עם זאת, הוא הופיע ברשימת האתרים ה"עבריניים" של ה-RIAA (האיגוד המייצג את חברות המוזיקה) וה-MPAA (המייצג את אולפני הסרטים). בנוסף, נמנה BTjunkie על האתרים שצונזרו ממנוע החיפוש של גוגל – לצד פיירט ביי, uTorrent, אתר ההורדות Rapidshare ואחרים.

בשיחה עם אתר חדשות שיתוף הקבצים TorrentFreak אמר מייסד BTjunkie, שנשאר בעילום שם, שלהליכים שננקטו נגד אתרי שיתוף אחרים היה חלק מרכזי בהחלטה הקשה. עם זאת, הוא העריך שאתרי הטורנטים האחרים לא צפויים להיעלם מהשטח בתקופה הקרובה. "המלחמה עוד רחוקה מסיום", אמר.

הודעת BTjunkie, צילום מסך: btjunkie.org הודעת BTjunkie | צילום מסך: btjunkie.org הודעת BTjunkie, צילום מסך: btjunkie.org

ב-2011 דורג BTjunkie במקום החמישי ברשימת אתרי הטורנטים הפופולריים ביותר של TorrentFreak. עם זאת, לסגירתו לא צפויה להיות השפעה ממשית על משתמשי פרוטוקול ביטורנט, שכבר התמודדו בעבר בהצלחה עם סגירת אתרי טורנטים פופולריים דוגמת Suprnova המיתולוגי או יורשו, Mininova.

צרכני הפורנו ברשת, עם זאת, איבדו בשבוע שעבר את Cheggit, אתר טורנטים המוקדש לתכנים ארוטיים שנחשב לגדול בתחומו. "ככל שעבר הזמן התברר שאנחנו לא יכולים להמשיך לפעול ולעמוד בדרישות החוק", הסביר מנהל האתר בהודעה שפרסם. צ'גאיט זכה לפופולריות רבה במיוחד בשנה האחרונה, אחרי ששני אתרי הטורנט הפורנוגרפיים המובילים ברשת – Empornium ו-PureTNA – הפסיקו את פעילותם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אימול עדיף במקרים רבים
נכון ההורדה האימול לוקחת יותר זמן מה שלא מתאים לדור האינסטנט אבל לא רק שרק דרכו מצאתי לפעמים קבצים שלא הייתי מוצא בשום דרך אחרת אלא אולי אחרי מאמצים רבים. הורדת סדרות היא פשוטה ביותר אם יודעים איך . 2 דקות והסידרה האהובה עליך עם כל העונות ממתינה להורדה ועוד שבוע תוכל להסתכל בכולה , במקום להתחיל לחפש אחד אחד ברשת קבצים להורדה. לפי הנתונים כרגע 56 מליון משתפים של 1.2 מיליארד קבצים. לא נראה שהאימול מת . נראה שהוא רק גדל.
חמור קופץ בראש  |  06.02.12
לכל התגובות