אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית אינטל ישראל: "גילוי נפט או גז הוא הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לנו" צילום: ישראל הדרי

מנכ"לית אינטל ישראל: "גילוי נפט או גז הוא הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לנו"

מקסין פסברג סבורה כי הדבר יגרור חוסר תשומת לב להון האנושי ולהשקעה במערכת החינוך. לדבריה, "החתירה למצוינות חייבת להיות בראש סדר העדיפויות שלנו. אנו חייבים לדור הבא את החינוך שקיבל הדור שלנו"

07.02.2012, 11:00 | אסף גלעד

"הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות לנו כאומה הוא גילוי הגז הטבעי, וחס וחלילה - גם גילוי נפט. זה יגרום לנו להסיט את תשומת הלב מהשקעה בחינוך הטכנולוגי", כך אמרה הבוקר (ג') מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל הישראל היוצאת,   בכנס איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה שמתקיים בתל אביב.

פסברג, שהתייחסה בדבריה למערכת החינוך בישראל, אמרה עוד כי "יש להחזיר את התעשייה הביתה. גלי העלייה מברה"מ, שסיפקו בשנים הראשונות תנופה אדירה לתעשיית ההייטק בישראל, פחתו ולא יספקו עוד את הבונוס שסיפקה העלייה בשנותיה הראשונות. כעת, עלינו להסתמך אך ורק על מערכת החינוך שתניע את גלגלי הטכנולוגיה הישראלית. לכן על ישראל להכין תוכנית לאומית למערכת החינוך ל-25 שנה ולא לשנתיים, שתהיה מקיפה ותנתח את צרכי התעשייה הישראלית כמגזר יצרני שיפתח את הדור הבא".

"יש לנו 160 אלף תלמידים בכיתות יב', אך רק 4% מהתלמידים צפוי לסיים במקצועות הטכנולוגיים", אמרה, "ויהיו ראויים להיכנס בעתיד להכנס ללימודי מדעים באקדמיה ולעבוד בענף ההייטק. במדינה מתוקנת עומד המספר על 25%, ולא על 4%".

 

פסברג ציינה בדבריה, כי "ישראל מייצרת יותר חתני פרס נובל לנפש מכל מדינה אחרת בעולם, ותמשיך לייצר חתני פרס נובל גם בשנים הבאות". עם זאת, היא אמרה כי "לישראל מחסור חמור במהנדסים והאוניברסיטאות כיום מעדיפות לייצר כמות ולא איכות, ולכן גם הרמה של המהנדסים אינה מהגבוהות בעולם."

לדברי מנכ"לית אינטל, "אם לא נשכיל להחזיר למשק את היכולת הגבוהה אליה הוא היה רגיל בשנים האחרונות, נפגע בו בסופו של דבר ולא נעודד מצוינות. החתירה למצוינות חייבת להיות בראש סדר העדיפויות שלנו. כל מקום שהינו נמוך יותר מהמקום הראשון היא פשרה, שאסור לנו להגיע אליה. אנו חייבים לדור הבא את החינוך שקיבל הדור שלנו".

לכתבה באנגלית לחץ כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

103 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

102.
לאבא המודאג מ 47
לפי דבריך יכול להיות שאתה בכלל לא אבא ובוודאי שבתך לא סיימה הנדסת חשמל בטכניון למעשה אני לא בטוח שאתה בכלל קיים !!! אני מאחל לעצמי שביתי היקרה תסיים טכניון בהנדסת חשמל - עתידה יהיה מובטח . קולנוע תאטרון תקשורת וכדומה - מסכן מי שילמד את זה - פרנסה לא תצא לו מזה - בדוק !!
חיים ישראל  |  11.02.12
100.
מנכלית אינטל -מקסין צודקת היא מזהירה
נכס אנושי חשוב יותר מכל נכס אחר, ואסור לנו לסמוך רק על נפט או גז אם נמצא אותם ,צריך כל הזמן לשאוף ולהיות ראשונים בכל תחום. מנכלית אינטל מכירה טוב את מערכת החינוך וחשיבותה לקידום החברה וכלכת המדינה, היא התחילה בעבודת החינוך ואחר כך המשיכה בהצלחה באינטל. חינוך הוא הבסיס לכל הצלחה מתמדת לטווח הארוך
מג'ד  |  07.02.12
99.
לא נכון
מה רע בקצת לימודי תרבות בבתי הספר למה הכל צריך להיות רק סביב היי טק? ברגע שיש הכנסות למדינה ממקורות אחרים חוץ מהיי טק, מערכת החינוך יכולה להתפתח ולהרכיב את ההופק של התלמדים לנושאים אחרים חוץ מאך מפעילים WINDOWS. איך יכול להיות שמהנדס תוכנה שיוצא מאוניברסיטה , לא מכיר גיאוגרפיה והיסטוריה?!
רוני  |  07.02.12
לכל התגובות