אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הסמארטפונים והטאבלטים מובילים את הצמיחה

גבי זליגסון מנכ"ל נובה, לקראת כנס "ת"א 100 Live": תעשיית המוליכים למחצה נראית לא רע, למרות הסערה הכלכלית בעולם

07.02.2012, 23:18 | ניר צליק

לקראת כנס ת"א־100 של "כלכליסט" ביקשנו מגבי זליגסון, מנכ"ל נובה, לספק לנו תחזית לעתידה של החברה שבניהולו ולעתיד תעשיית השבבים בשנה הקרובה וב־20 השנים הבאות.

 

שנת 2011 צפויה להיות השנה הטובה ביותר של נובה מכשירי מדידה, העוסקת בפיתוח מכשירי מדידה לתעשיית השבבים. בשבוע הבא יתפרסמו דו"חותיה לרבעון הרביעי, שבהם היא צפויה להציג לראשונה הכנסות של 102 מיליון דולר, עלייה של כ־18% ביחס ל־2010.

למרות התוצאות הטובות שרושמת נובה, תעשיית השבבים כולה נכנסה למצב של האטה במחצית השנייה של 2011. זאת בעקבות צבירת מלאים גדולים בקרב יצרניות השבבים שהובילה להורדת קצב הייצור, כמו גם בשל ההאטה הכלכלית בעולם שהובילה לירידה בהוצאות הצרכנים על מחשבים אישיים וטלפונים חכמים. חששם של המשקיעים הוא כי ההאטה הנוכחית שרשמה תעשיית השבבים בסוף 2011 תימשך גם לתוך שנת 2012.

1.מדד ת"א־100 חוגג 20 שנה. איפה תהיה נובה בעוד 20 שנה מהיום?

"20 שנה הן נצח בעולם הטכנולוגיה. הייתי רוצה לקוות שנהיה חברה של מאות מיליוני דולרים שעוסקת לא רק בסמיקונדקטורים, אלא ממנפת את היכולות הטכנולוגיות שלה למקומות אחרים בתחום האלקטרו־אופטיקה. אלה יכולים להיות תחומים ביוטכנולוגיים, רפואיים או תחומים נוספים".

2. איפה תהיה אתה בעוד 20 שנה מהיום?

"אני מקווה שכבר אהיה בבית במלדיבים ואבוא מדי פעם לדירקטוריונים בארץ לעזור לחברות ישראליות שנמצאות בצמיחה".

3.איך לדעתך הולכת להיות שנת 2012 בענף שבו אתה פועל?

"אנחנו נמצאים בענף המוליכים למחצה ומושפעים מאוד ממוצרי הקצה. הטרנד שמשפיע עלינו הוא המשך הצמיחה של הטלפונים החכמים והטאבלטים, ואנחנו רואים שם המשך צמיחה בשנה הקרובה למרות המצב הכלכלי בעולם כולו.

"טרנד נוסף שתופס תאוצה הוא של מחשבים ניידים קלים. בסך הכל התעשייה נראית לא רע בכלל בשנה הקרובה, למרות המערבולות הכלכליות בעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות