אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל-עריאן: "מוקדם מידי להכריז על ניצחון בעקבות העליות בשווקים ב-2012" צילום: בלומברג

אל-עריאן: "מוקדם מידי להכריז על ניצחון בעקבות העליות בשווקים ב-2012"

מנכ"ל פימקו אמר כי הוא ממליץ למשקיעים להפחית השקעה במניות ולהגדיל את ההשקעה במתכות יקרות; לגבי אג"ח הוא ממליץ להתרכז באג"ח ל-7 שנים או פחות

07.02.2012, 19:22 | סוכנויות הידיעות
יהיה דרוש יותר מאשר שיפור בתמונה הכלכלית ונכונות של המשקיעים להתעלם ממשבר החוב באירופה כדי לשמר את העליות שנרשמו השנה בשווקים, כך אמר היום (ג') מוחמד אל עריאן מנכ"ל פימקו.

"מוקדם מידי להכריז על ניצחון", אמר המנכ"ל המשותף של קרן האג"ח הגדולה בעולם לרשת CNBC. הוא פירט שלושה נושאים שיש לפתור כדי שיימשך הראלי של 2012:

1. הסיכונים הגיאו-פוליטיים אשר נמשכים הן באירופה והן במזרח התיכון.

2. מעבר למדיניות לטווח ארוך מעבר להקלות כמותיות מצד הבנקים המרכזיים בעולם.

3. העברת משקיעים "לטווח ארוך" להשקיע את כספם בנכסים בעלי סיכון גבוה יותר מאשר אג"ח.

כל עוד יישארו הקשיים האלו, אל-עריאן ממליץ למשקיעים להקצות נתח קטן יותר מתיק ההשקעות שלהם למניות ונתח גדול יותר להשקעה במתכות יקרות. לגבי אג"ח הוא ממליץ על אג"ח לטווח קצר, לפדיון של 7 שנים או פחות, בו מתרכזים מאמצי רכישת האג"ח של הפד.

"הם גם רוצים וגם יכולים", אמר אל-עריאן לגבי הפד והבנקים המרכזיים האחרים ומדיניות מוניטרית אגרסיבית. "העניין הוא היעילות של המדיניות. אפילו הבנקאים המרכזיים מתחילים להודיע שזה לא רק קשור למאמצים, אלא גם לעלויות וסיכונים", אמר. "הבנקים המרכזיים מחוייבים לגמרי, אבל אנחנו לא יכולים לסמוך על כך שהם יישארו מאוד יעילים", הוא הוסיף. "הם צריכים עזרה. הם הגשר והם חייבים להיות גשר למקום כלשהו. עד כה, סוכנויות הממשלה האחרות לא היו במרכז העניינים", הוא אמר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות