אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי "כלכליסט": כתר פלסטיק ונגב ביקשו מענקים ממשרד התמ"ת צילום: אוראל כהן

בלעדי "כלכליסט": כתר פלסטיק ונגב ביקשו מענקים ממשרד התמ"ת

נגב קרמיקה שבבעלות אפריקה ישראל, כתר פלסטיק ונילית הגישו בקשות למענקים בהיקף כולל של 60 מיליון שקל. מסתמן שהבקשות יאושרו

08.02.2012, 08:31 | טל ליטמן
משרד התמ"ת בוחן מתן מענקים לחברות נגב קרמיקה, כתר פלסטיק ונילית - כך נודע ל"כלכליסט".

החברות הגישו לאחרונה בקשות למענקים ממרכז ההשקעות במשרד התמ"ת בהיקף כולל של 60 מיליון שקל. הבקשות למענקים הן עבור השקעות בציוד ועבור הקמה והרחבה של מפעלים בעלות כוללת של למעלה מ־300 מיליון שקל. בכיר במשרד התמ"ת אמר ל"כלכליסט" כי הבקשות נבחנות ולהערכתו הן יאושרו עד סוף הרבעון הראשון של 2012.

נגב קרמיקה מקבוצת אפריקה ישראל תשקיע כ־140 מיליון שקל בבניית מפעל חדש בירוחם, שיחליף את המפעל הקיים. החברה הגישה לפני כחודש בקשה למענק של 20 מיליון שקל ממרכז ההשקעות ובחודשים הקרובים תגיש בקשה למענק נוסף של 10 מיליון שקל. מנכ"ל נגב קרמיקה אבי מוטולה אישר את הדברים ואמר כי "הדירקטוריון החליט להקים מפעל חדש בירוחם, למרות עלויות כוח האדם ומחירי האנרגיה הגבוהים". מוטולה צופה שהחברה תגייס עשרות עובדים נוספים כתוצאה מהגידול הצפוי בייצור.

גם יצרנית הפולימרים וסיבי הניילון נילית, שבשליטת מיכאל לוי, ביקשה מענק של 20 מיליון שקל בעבור הרחבת הפעילות במפעל במגדל העמק בהשקעה של 100 מיליון שקל. אריה גוטליב, מנכ"ל נילית, אמר ש"ההשקעה מיועדת להרחבת הפעילות במפעלי הטוויה והקרזול, לתוספת תשתיות שיתמכו במערכות החדשות, ולהשקעה במבנים". להערכתו, ההשקעה תוביל להעסקת עשרות עובדים נוספים.

חברה נוספת שפנתה למרכז ההשקעות היא כתר פלסטיק, שבבעלות האחים סגול. כתר ביקשה מענק של 20 מיליון שקל בעבור הרחבת המפעל בכרמיאל בהשקעה של 100 מיליון שקל. מכתר פלסטיק לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות